ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
Здолбунівська міська рада Рівненської області
восьме скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 19 травня 2021 року № ___
Про доповнення до Переліку
другого типу об’єктів комунальної
власності територіальної громади
Здолбунівської міської ради, що
підлягають передачі в оренду без аукціону
Відповідно до статей 26,60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись Законом України «Про оренду державного та комунального майна», керуючись Порядком передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна», з метою підвищення ефективності використання об’єктів комунальної власності, розглянувши звернення комунального некомерційного підприємства «Здолбунівська стоматологічна поліклініка» Здолбунівської міської ради від 20 квітня 2021 року №01/09-74, міська рада
В И Р І Ш И Л А:
- Доповнити Перелік другого типу об’єктів комунальної власності територіальної громади Здолбунівської міської ради, що підлягають передачі в оренду без аукціону затверджений рішенням сесії міської ради від 17 лютого 2021 року №141, пунктами 21-22 такого змісту:
№ з/п Об’єкт оренди Адреса розташування Балансоутримувач Цільове використання 21 Частина не житлового приміщення м.Здолбунів, вул.С.Бандери,1а комунальне некомерційне підприємство «Здолбунівська стоматологічна поліклініка» Здолбунівської міської ради для розміщення Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України - Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, промисловості, транспорту, зв’язку, благоустрою, житлового фонду, торгівлі та агропромислового комплексу (голова – Войцеховський О.І.).
Міський голова Владислав СУХЛЯК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Здолбунівської міської ради Рівненської області від «19» травня 2021 року № ____,
за попереднім погодженням з Управлінням охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації та
трудовим колективом КП «Здолбунівський відділ профілактичної дезінфекції»,
СТАТУТ
Комунального підприємства “Здолбунівський відділ профілактичної дезінфекції” Здолбунівської міської ради
(нова редакція)
Ідентифікаційний код 21082769
Здолбунів, 2021 року
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Комунальне підприємство «Здолбунівський відділ профілактичної дезінфекції» Здолбунівської міської ради (надалі – Підприємство) є закладом охорони здоров’я, що надає послуги будь-яким особам в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим Статутом, а також вживає заходи з профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров’я населення Здолбунівської територіальної громади.
1.2. Підприємство, діє на основі комунальної власності територіальної громади, яке закріплене за таким підприємством на праві господарського відання . Територіальна громада в особі Здолбунівської міської ради Рівненської області є власником майна переданого для Підприємства.
1.3. Підприємство створене на базі майна Здолбунівської територіальної громади.
1.4. Враховуючи процес створення підприємства, його участь в системі профдезінфекції та підпорядкованість Рівненському обласному об’єднанню «Профдезінфекція», учасниками (засновниками) підприємства є: Здолбунівська міська рада Рівненської області, Управління охорони здоров’я Рівненської обласної адміністрації, Рівненське обласне об’єднання «Профдезінфекція».
1.5. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов’язаннями всім належним йому майном (крім майна, переданого у господарське віддання). Підприємство не відповідає за зобов’язаннями своїх учасників. Учасники не відповідають за зобов’язаннями Підприємства.
1.6. У всьому, що не врегульовано цим Статутом, Підприємство керується Конституцією України, Господарським кодексу України, Цивільним кодексом України, Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, загальнообов’язковими для всіх закладів охорони здоров’я наказів та інструкцій Міністерства охорони здоров’я України, загальнообов’язковими нормативними актами інших центральних органів виконавчої влади, відповідних рішень місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування та цим Статутом.
1.7. Підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням. Кругла печатка Підприємства може містити зареєстрований знак для товарів і послуг.
1.8. Підприємство набуває майнові та немайнові права і обов'язки, виступає позивачем і відповідачем в судових органах.
2. НАЙМЕНУВАННЯ І МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА
2.1. Повне найменування Підприємства:
Українською мовою: Комунальне підприємство «Здолбунівський відділ профілактичної дезінфекції» Здолбунівської міської ради.
2.2. Скорочене найменування Підприємства:
Українською мовою: КП «Здолбунівський ВПД».
2.3. Місцезнаходження (юридична адреса) Підприємства: вул. Шевченка, 198-а м. Здолбунів Рівненської області.
3. ПРЕДМЕТ І МЕТА ДІЯЛЬНОСТІ
3.1. Підприємство створено з метою попередження виникнення і розповсюдження інфекційних хвороб, забезпечення належної технологічної обробки об'єктів.
3.2. Проведення дератизаційних, дезінсекційних, дезінфекційних робіт. Торгівля пестицидами, родентоцидами, деззасобами, іншими медпрепаратами.
3.3. Надання послуг населенню по дератизації, дезінфекції, дезінсекції.
3.4. Згідно з цілями діяльності Підприємство:
- вступає у взаємовідносини з юридичними та фізичними особами, в тому числі іноземними, на договірних засадах.
- виконує дератизацію, дезінфекцію, дезінсекцію на підставі договорів з організаціями, підприємствами, установами та іншими юридичними і фізичними особами.
- проводить бухгалтерський, матеріальний та оперативний облік і звітність згідно з діючими формами звітності.
- розробляє і здійснює ефективні і комплексні заходи з попередження виникнення і розповсюдження інфекційних хвороб, забезпечує належну технологічну обробку об'єктів, проводить дератизаційні, дезінсекційні, дезінфекційні роботи.
- контролює за забезпеченням належного санітарного стану об’єктів, які обробляються;
- проводить розвиток підприємства на підставі принципу вільного вибору предметів діяльності, не заборонених діючим законодавством;
- виконує роботи, пов’язаних з управлінням об’єктами комунального майна, закріпленим за підприємством в установленому порядку на праві господарського відання.
- надає консультаційну діяльність.
Підприємство має право здійснювати інші види діяльності, які не суперечать діючому законодавству та займатися окремими видами діяльності, перелік яких визначається законодавчими актами.
Види діяльності, що підлягають ліцензуванню, здійснюються підприємством при наявності відповідної ліцензії.
4. ПРАВА ПІДПРИЄМСТВА.
4.1.Підприємство має права, встановлені Конституцією України, Господарським кодексом України, Цивільним кодексом України, іншими законами та нормативно-правовими актами.
4.2. Підприємство має право:
- визначати стратегію та основні напрями свого розвитку відповідно до плану розвитку Підприємства;
- організовувати свою діяльність щодо забезпечення виконання укладених договорів;
- укладати будь-які договори, крім тих, що заборонені Законом;
- здавати в оренду майно відповідно до законодавства України;
- передавати майно, яке передане у господарське віддання, у заставу за погодження з міською радою;
- створювати структурні підрозділи, необхідні для господарської діяльності;
- одержувати від будь-яких фінансово-кредитних установ кредити на договірних засадах;
- володіти, користуватися і розпоряджатися будь-яким майном, не вилученим з цивільного і торгового обігу;
- відкривати поточні, валютні і інші рахунки у банках, в тому числі в цінних паперах;
- здійснювати благодійну діяльність;
- здійснювати інвестиційну і інноваційну діяльність;
- продавати і передавати іншим юридичним або фізичним особам, обмінювати, здавати в оренду належні йому будинки, споруди, приміщення, інше нерухоме майно, устаткування, транспортні засоби та інше майно і речі, за згодою Здолбунівської міської ради;
- реалізовувати продукцію, майно та послуги за цінами і тарифами, що встановлюються самостійно або на договірній основі, а у випадках, передбачених законодавчими актами України, - за державними цінами і тарифами;
- поставляти продукцію, виконувати роботи, надавати послуги;
- здійснювати товарообмінні (бартерні) операції;
- здійснювати за рахунок власних коштів відрядження за кордон учасників Підприємства, працівників та інших осіб;
- в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів встановлювати додаткові у порівнянні з законодавством трудові і соціальні пільги для працівників, самостійно визначати фонд заробітної плати, структуру управління, встановлювати штати;
- самостійно визначає фонд оплати праці без обмеження його зростання з боку державних органів та органів місцевого самоврядування;
- самостійно встановлює систему і розміри оплати праці, а також інші доходи працівників;
- отримувати субвенції, субсидії, дотації;
- на добровільних засадах об'єднувати свою виробничу, наукову, комерційну та інші види діяльності, якщо це не суперечить антимонопольному законодавству України. Підприємство може входити в асоціації, корпорації, консорціуми, концерни, інші об'єднання;
- створювати на території України та за її межами філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, а також юридичні особи відповідно до чинного законодавства України, за погодженням зі Здолбунівською міською радою Рівненської області;
- самостійно здійснювати зовнішньоекономічну діяльність.
- одержувати кредити від іноземних кредиторів;
- надавати фінансову допомогу на безповоротній або поворотній основі.
-бути учасником справи та/або стороною в судовому процесі в усіх судах незалежно від їх територіальності, спеціалізації та інстанційності.
- забезпечувати юридичний захист всіх своїх прав та інтересів;
- вчиняти будь-які дії та набувати будь-яких інших прав і обов’язків, що входять до повноважень юридичної особи згідно з чинним України.
- мати інші права відповідно до чинного законодавства України.
4.3.Підприємство зобов'язане:
- забезпечувати виконання робіт та надання послуг відповідно до укладених договорів;
- забезпечувати своєчасну сплату податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджету;
- забезпечувати цільове використання закріпленого за ним майна та виділених з бюджетів коштів;
- створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечувати додержання законодавства про працю, соціальне страхування, правил та норм охорони праці, техніки безпеки;
- здійснювати заходи з удосконалення організації роботи Підприємства;
- здійснювати заходи з удосконалення організації заробітної плати працівників з метою посилення їх матеріальної заінтересованості як у результатах особистої праці, так і у загальних підсумках роботи підприємства, забезпечувати своєчасні розрахунки з працівниками підприємства;
- виконувати норми і вимоги щодо охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.
5. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ
5.1. Управління підприємством здійснюється відповідно до Статуту на основі поєднання прав власника щодо господарського використання майна, прав учасників Підприємства та самоврядування трудового колективу. Підприємство самостійно визначає структуру управління, встановлює штати.
5.2. Здолбунівська міська рада Рівненської області здійснює свої права по управлінню Підприємством безпосередньо через свого представника в особі директора.
5.3. Призначення та звільнення директора підприємства є правом Рівненського обласного об'єднання "Профдезінфекція" за погодженням зі Здолбунівським міським головою.
5.4. Рішення з соціально-економічних питань, що стосується діяльності підприємства, виробляються і приймаються його органами управління з участю трудового колективу.
5.5. Вищим керівним органом підприємства є загальні збори учасників.
5.6. Трудовий колектив підприємства становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору.
Права та обов’язки працівників підприємства визначаються посадовими інструкціями.
Трудовий колектив підприємства має право брати участь в управлінні підприємством через загальні збори (конференції) або інший уповноважений ним орган.
Повноваження трудового колективу встановлюються законом та цим Статутом.
Рішення з соціально-економічних питань, які стосуються діяльності підприємства, обов’язково розробляються і приймаються директором Підприємства за участю трудового колективу або уповноваженого ним органу.
Працівники мають право вносити керівнику підприємства пропозиції щодо поліпшення роботи підприємства, покращення соціально-культурного і побутового обслуговування, у встановлений строк отримувати інформацію про результати їх розгляду.
Виробничі, трудові та соціальні відносини між трудовим колективом та адміністрацією підприємства регулюються колективним договором, який укладається трудовим колективом або уповноваженим ним органом та роботодавцем згідно з вимогами чинного законодавства.
Трудовий колектив:
- розглядає зміни і доповнення до Статуту підприємства.
- розглядає і затверджує проект колективного договору.
- визначає і затверджує перелік і порядок надання працівникам підприємства соціальних пільг.
- бере участь у матеріальному і моральному стимулюванні продуктивної праці.
- визначає основні напрями діяльності підприємства.
- розглядає і затверджує заходи по охороні праці і техніки безпеки.
5.7. Керівництво Підприємством здійснює директор.
5.7.1. Директор:
- самостійно вирішує усі питання господарської діяльності підприємства, за винятком тих, що віднесені статутом до компетенції засновників (учасників);
- відповідно до статуту розподіляє прибутки підприємства;
- організовує виконання рішень Засновників і Власника;
- представляє на всіх рівнях інтереси підприємства;
- укладає господарські договори й довгострокові погодження;
- відкриває і закриває в банках розрахункові, спецсудні та інші рахунки.
- затверджує штатний розклад підприємства, який погоджується Рівненським обласним об’єднанням «Профдезінфекція»;
- приймає на роботу і звільняє з роботи працівників згідно норм КЗпП України та інших норм законодавства;
- застосовує до працівників заохочення та заходи дисциплінарних стягнень;
- організовує та забезпечує роботу підприємства, приймає рішення в межах своєї компетенції, згідно з статутом і законодавством.
- вирішує інші питання діяльності в порядку, визначеному статутом.
У межах повноважень керівник видає накази.
5.8. Директор організує роботу Підприємства, представляє його інтереси без довіреності в усіх установах, організаціях, підприємствах та розпоряджається майном і коштами Підприємства від його імені, укладає договори, угоди.
5.9. Директор представляє Підприємство в його відносинах з іншими юридичними та фізичними особами веде переговори від імені Підприємства.
5.10. До виключної компетенції Власника майна відноситься:
- надання згоди на відчуження та списання майна, переданого ним на праві господарського віддання;
- прийняття рішення про створення філій, дочірніх підприємств, відокремлених підрозділів Підприємства;
- прийняття рішення про передачу в заставу майна Підприємства, що закріплене за ним на праві господарського відання;
- затвердження внесення змін та доповнень до статуту;
- реорганізація та ліквідація Підприємства згідно цього Статуту.
6. МАЙНО ПІДПРИЄМСТВА.
6.1. Майно підприємства становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші цінності вартість яких відображається в балансі.
6.2. Майно, передане для Підприємства Здолбунівською міською радою Рівненської області, належить йому на праві господарського віддання. Власник майна, здійснює контроль за використанням та збереженням належного йому майна через директора, не втручаючись в оперативно-господарську діяльність підприємства.
Підприємництво має право на захист своїх майнових прав також від власника.
Здійснюючи право господарського відання, Підприємство володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству, цьому статуту та рішенням Засновників (Учасників).
Застава майна, що є власністю громади і закріплене за Підприємством на праві господарського відання, здійснюється за рішенням міської ради.
Відчуження та списання майна Підприємства здійснюється в порядку, визначеному чинним законодавством.
6.4. Підприємство є власником:
6.4.1. Майна, переданого йому у власність засновниками і учасниками, крім майна, яке передано у господарське віддання.
6.4.2. Продукції, виробленої в результаті господарської діяльності Підприємства;
6.4.3. Доходів, одержаних від господарської діяльності Підприємства;
6.4.4. Іншого майна, набутого Підприємства на підставах, не заборонених законодавством.
6.5. Джерелами формування майна Підприємства є:
- вклади учасників;
- доходи, одержані від реалізації продукції, послуг, інших видів господарської діяльності;
- доходи від цінних паперів;
- надходження від продажу (здачі в оренду) майна, що належать Підприємству;
- майно, придбане в інших юридичних та фізичних осіб у встановленому законодавством порядку;
- безоплатні або благодійні внески та пожертвування;
- амортизаційні відрахування;
- кошти, одержані з бюджету;
- інші джерела, не заборонені законами України.
6.6. Підприємство здійснює володіння, користування землею та іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та чинного законодавства України.
6.7. Збитки, завдані Підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються Підприємству в установленому законом порядку.
6.8. Статутний капітал підприємства становить 0 (нуль) грн.
6.9. За рішенням всіх учасників (засновників) статутний капітал підприємства може змінюватись (збільшуватись або зменшуватись) в порядку, визначеному чинним законодавством.
Джерелами збільшення статутного капіталу підприємства можуть бути додаткові внески – будівлі, споруди, обладнання та інші матеріальні цінності, цінні папери, права користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будівлями, спорудами, обладнанням, а також інші майнові права, права на інтелектуальну власність, грошові кошти, у тому числі в іноземній валюті.
Для покриття витрат, пов’язаних з діяльністю, підприємством за рахунок власного прибутку можуть утворюватися спеціальні (цільові) фонди. Такими фондами є амортизаційний фонд, фонд розвитку виробництва, фонд споживання (оплати праці) та резервний фонд.
Порядок визначення нормативів відрахувань до цільових фондів підприємства, їх граничні розміри, порядок формування і використання цих фондів здійснюється за рішенням учасників (засновників).
7. ОБЛІК і ЗВІТНІСТЬ.
7.1. Підприємство зобов’язане здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи; на основі даних бухгалтерського обліку складати фінансову та статистичну звітність за формами, передбаченими законодавством, і надавати її відповідним органам; проводити інвентаризацію належного йому майна для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та звітності.
7.2. Підприємство подає звіт Власнику майна про результати діяльності за минулий період.
7.3. Питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві регулюються відповідно до чинного законодавства України.
7.4. Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації.
8. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ
8.1. Рішення про внесення змін до Статуту Підприємства приймаються трудовим колективом за погодженням з учасниками Підприємства.
8.2. Зміни до Статуту, статут Підприємства у новій редакції підписуються трудовим колективом та учасниками Підприємства, які голосували за рішення про внесення таких змін (затвердження статуту Підприємства у новій редакції). Після цього зміни та/або доповнення затверджуються Здолбунівською міською радою.
9. ЛІКВІДАЦІЯ ТА РЕОРГАНІЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА
9.1. Ліквідація і реорганізація підприємства проводиться за одноголосним рішенням Засновників (Учасників).
9.2. Рішення про припинення діяльності підприємства порядок його ліквідації приймається у випадках передбачених законодавством України.
9.3. Припинення діяльності підприємства здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або шляхом ліквідації за спільним рішенням учасників, та в інших випадках, встановлених законодавством.
9.4. У разі злиття підприємства з іншим (іншими) суб'єктами господарювання всі майнові права та обов'язки кожного з них переходять до суб'єкта господарювання, що утворюється внаслідок злиття.
9.5. У разі приєднання підприємства до інших суб'єктів господарювання усі його майнові права та обов’язки переходять до суб'єкта господарювання, утвореного внаслідок злиття.
9.6. У разі поділу підприємства усі його майнові права та обов'язки переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках до кожного з нових суб'єктів господарювання, що створилися внаслідок цього поділу.
9.7. У разі виділення з підприємства одного або декількох нових суб'єктів господарювання до кожного з них переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках майнові права та обов'язки реорганізованого суб’єкта.
9.8. У разі перетворення підприємства (зміні його організаційно-правової форми) в інший суб'єкт господарювання до новоствореного суб'єкта господарювання за передавальним балансом (актом) переходить усе майно, права та обов’язки..
9.9. Ліквідація підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється спільним рішенням Засновників (Учасників) Підприємства.
9.10. Претензії кредиторів до підприємства, що ліквідується, задовольняються згідно з чинним законодавством України.
9.11. Майно, яке залишилося після задоволення претензій кредиторів, розрахунків з членами трудового колективу з оплати праці та бюджетом, використовується за рішенням міської ради.
Підписано учасниками Підприємства
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________