ОПИС ДОКУМЕНТУ
Рішення: | Прийнято |
---|---|
Сесія: | LI |
Скликання: | VIII |
Вид: | За основу і в цілому |
Номер: | 10 |
Дата реєстрації: | 03.11.2023 |
Проголосовано: | 03.11.2023 09:43:34 |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
20
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
0
- Відсутні
7
ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 10
ЗДОЛБУНІВСЬКА МІСЬКА РАДАпроект
РІВНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
восьме скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 03 листопада 2023 року № _____
Про затвердження Методики розрахунку
орендної плати за комунальне майно
Здолбунівської міської територіальної громади
Керуючись Законом України «Про оренду державного та комунального майна», статтями 26, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2021 № 630 «Деякі питання розрахунку орендної плати за державне майно», Здолбунівська міська рада
В И Р І Ш И Л А:
- Затвердити Методику розрахунку орендної плати за комунальне майно Здолбунівської міської територіальної громади, додається.
- Рішення набирає чинності з 01.12.2023р.
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, фінансів, податків, соціально-економічного розвитку та реалізації державної регуляторної політики (голова – Бабак Л.В.).
Міський голова Владислав СУХЛЯК
ЗАТВЕРДЖЕНО:
рішення Здолбунівської міської ради
від 03.11.2023 №_____
МЕТОДИКА
розрахунку орендної плати за комунальне майно Здолбунівської міської територіальної громади
1. Методику розрахунку орендної плати за комунальне майно Здолбунівської міської територіальної (надалі – Методика) розроблено з метою створення єдиного організаційно- економічного механізму розрахунку плати за об’єкти оренди, визначені частиною першою статті 3 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон), з врахуванням положень Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 червня 2020 року №483 (далі - Порядок), Методики розрахунку орендної плати за державне майно, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2021 року № 630.
Орендна плата - це встановлений договором оренди платіж у грошовій формі, який орендар сплачує за користування майном на умовах, визначених у договорі оренди (в тому числі розмір платежу, терміни внесення тощо) та незалежно від наслідків господарської та іншої діяльності.
2. До плати за оренду іншого окремого індивідуально визначеного майна не включаються витрати на утримання орендованого майна та плата за послуги, які відповідно до укладених угод зобов'язуються надавати орендарю комунальне підприємство, організація на балансі яких перебуває це майно.
Витрати на утримання нерухомого майна, переданого в оренду одночасно кільком підприємствам, організаціям, і прибудинкової території розподіляються між ними залежно від наявності, кількості, потужності, часу роботи електроприладів, систем тепло- і водопостачання, каналізації за спеціальними рахунками, а в неподільній частині - пропорційно розміру займаної підприємствами, організаціями загальної площі.
Відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого майна (у тому числі місць загального користування та прибудинкової території) та надання комунальних послуг орендарю здійснюється відповідно до договору, укладеного між балансоутримувачем та орендарем.
3. Розмір орендної плати визначається:
- у разі передачі комунального майна в оренду шляхом проведення електронного аукціону - відповідно до цінових пропозицій учасників аукціону;
- у разі передачі комунального майна в оренду без проведення аукціону згідно з цією Методикою.
Орендна плата відповідно до цієї Методики визначається на підставі застосування орендних ставок, які затверджуються рішенням міської ради, у відсотковому відношенні до ринкової вартості об’єкта оренди, визначеної відповідно до статті 8 Закону (крім оренди майна суб’єктами, зазначеними у пункті 13 Методики).
Орендна плата за Методикою розраховується в такій послідовності:
- визначається розмір річної орендної плати;
- на основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за базовий місяць розрахунку орендної плати – останній місяць, за який визначено індекс інфляції, яка фіксується у договорі оренди;
- з урахуванням розміру орендної плати за базовий місяць оренди розраховується розмір орендної плати за перший та наступні місяці оренди.
У разі, коли термін оренди менший за один місяць або за одну добу, то на основі розміру місячної орендної плати розраховується добова, а в разі необхідності - на основі розміру добової орендної плати розраховується погодинна орендна плата.
4. Затверджений цією Методикою розрахунок орендної плати застосовується у випадках, визначених Законом, а саме:
- у разі передачі єдиного майнового комплексу, нерухомого майна, іншого окремого індивідуально визначеного майна в оренду без проведення аукціону;
- у разі продовження без проведення аукціону договорів оренди єдиного майнового комплексу, нерухомого майна, іншого окремого індивідуально визначеного майна, укладених без проведення аукціону або конкурсу.
5. Розмір орендної плати за транспортні засоби визначається в порядку передбаченому для розрахунку орендної плати за нерухоме майно.
6. У випадку коли розмір орендної плати розрахований за цією Методикою є нижчим за розмір орендної плати за договором, що продовжується, то орендна плата встановлюється на рівні останньої місячної орендної плати, встановленої договором, що продовжується.
7. У разі оренди нерухомого майна (крім оренди нерухомого майна фізичними та юридичними особами, зазначеними у пункті 13 цієї Методики) розмір річної орендної плати визначається за формулою:
Опл = (Вп * Сор)/100
де Опл - розмір річної орендної плати, грн.;
Вп - вартість орендованого майна, визначена шляхом проведення незалежної оцінки, грн.;
Сор - орендна ставка, визначена згідно з додатками 1, 2 до цієї Методики (у разі укладання договору з орендарем відповідно до статті 15 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», або для договорів оренди, строк дії яких продовжується відповідно до абзацу четвертого частини сьомої статті 18 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»).
Розмір орендної плати за базовий місяць оренди визначається за формулою:
Опл.міс= Опл/12
де Опл - розмір річної орендної плати, визначений за цією Методикою, грн.
У разі якщо між датою визначення орендної плати за базовий місяць і датою підписання акта приймання-передачі майна минуло більше ніж один повний календарний місяць, то розмір орендної плати за перший місяць оренди встановлюється шляхом коригування орендної плати за перший місяць оренди на індекс інфляції у місяцях, що минули з дати визначення орендної плати за базовий місяць.
У разі коли термін оренди менший чи більший за одну добу або за один місяць, то на основі розміру місячної орендної плати розраховується добова, а в разі необхідності – на основі розміру добової орендної плати розраховується погодинна орендна плата.
Розмір добової орендної плати розраховується за формулою:
Опл.доб= Опл.міс/ Х,
де Опл.доб– розмір добової орендної плати, грн.;
Опл.міс– розмір орендної плати за місяць, грн.
Х –кількість днів у місяці.
Розмір погодинної орендної плати розраховується за формулою:
Опл.пог= Опл.доб/ 24,
де Опл.пог– розмір погодинної орендної плати, грн.;
Опл.доб– розмір добової орендної плати, грн.
Розрахунок орендної плати за базовий місяць оренди подається балансоутримувачем на погодження міському голові.
8. Розмір річної орендної плати за цілісний майновий комплекс, його відокремлені структурні підрозділи визначається за формулою:
Опл = ((Воз + Внм) х Сор.ц)/100,
де Опл - розмір річної орендної плати, грн.;
Воз - вартість основних засобів за незалежною оцінкою на час оцінки об’єкта оренди, грн.;
Внм – вартість нематеріальних активів за незалежною оцінкою на час оцінки об’єкта оренди, грн.;
Сор.ц - орендна ставка за використання цілісних майнових комплексів комунальних підприємств (їх відокремлених структурних підрозділів), визначена згідно з додатком 2 до цієї Методики.
Розмір орендної плати за базовий місяць оренди за єдині майнові комплекси, їхні відокремлені структурні підрозділи визначається за формулою:
Опл.міс= Опл / 12
де О пл - розмір річної орендної плати, визначений за цією Методикою, грн.
9. В разі перегляду розміру орендної плати визначається розмір орендної плати за базовий місяць розрахунку за такою формулою:
Опл.міс= Опл./12 х Ід.о х Ім,
де Опл.міс– розмір орендної плати за базовий місяць, грн.;
Опл – розмір річної орендної плати, визначений за цією Методикою, грн.;
Ід.о– індекс інфляції за період з дати проведення незалежної оцінки або стандартизованої оцінки до базового місяця розрахунку орендної плати;
Ім – індекс інфляції за базовий місяць розрахунку орендної плати.
Розмір орендної плати за перший місяць оренди визначається шляхом коригування розміру орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції за період з першого числа наступного за базовим місяця до останнього числа першого місяця оренди.
10. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
11. Незалежна оцінка об'єкта оренди повинна враховувати його місцезнаходження і забезпеченість інженерними мережами.
12. У випадку встановлення вартості об’єкта оренди на рівні його ринкової (оціночної) вартості результати незалежної оцінки є чинними протягом 12 місяців від дати оцінки, якщо інший термін не передбачено у звіті з незалежної оцінки. Замовником рецензування звіту про оцінку майна (крім іншого окремого індивідуально визначеного майна) виступає Орендодавець/Балансоутримувач, послуги оплачує /відшкодовує Орендар.
13. Розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна та індивідуально визначеного майна 1 гривня встановлюється таким орендарям:
- структурним підрозділам та виконавчим органам Здолбунівської міської ради, установам і організаціям, які повністю або частково фінансуються з Здолбунівського міського бюджету
- бюджетним організаціям, установам, закладам, які утримуються за рахунок державного або місцевого бюджету;
- комунальним підприємствам, засновником яких є Здолбунівська міська рада.
- Пенсійному фонду України та його територіальним органам;
- музеям, які утримуються за рахунок державного та місцевих бюджетів;
- державним та комунальним закладам охорони здоров’я, в тому числі, що діють в статусі комунальних некомерційних підприємств (крім аптек, аптечних пунктів);
- закладам освіти, культури, фізичної культури і спорту Здолбунівської міської територіальної громади, що утримуються за рахунок місцевого бюджету;
- державним та комунальним телерадіоорганізаціям (підприємствам);
- Фонду соціального страхування, робочим органам його виконавчої дирекції та їх відділенням;
- Державній службі зайнятості, регіональним та базовим центрам зайнятості;
- Товариству Червоного Хреста України та його місцевим організаціям;
- особам з інвалідністю з метою використання під гаражі для спеціальних засобів пересування;
- редакціям державних і комунальних періодичних видань, які повністю або частково фінансуються з державного або місцевих бюджетів, або заснованих об’єднаннями громадян, державними науково-дослідними установами, трудовими і журналістськими колективами, а також реформованим друкованим засобам масової інформації та редакціям відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»;
- громадським організаціям ветеранів та учасників антитерористичної операції, батьків дітей з інвалідністю для здійснення статутної діяльності.
Орендна плата в розмірі, встановленому згідно з абзацом тринадцятим цього пункту, не застосовується в разі оренди нерухомого майна для розміщення засобів масової інформації:
- рекламного та еротичного характеру;
- заснованих в Україні міжнародними організаціями або за участю юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства;
- в яких понад 50 відсотків загального обсягу випуску становлять матеріали зарубіжних засобів масової інформації;
- заснованих за участю юридичних або фізичних осіб, до сфери діяльності яких належить виробництво та постачання паперу, поліграфічного обладнання, технічних засобів мовлення.
Індексація орендної плати, визначеної в розмірі 1 грн. в рік не проводиться.
14. Розмір річної орендної плати у разі оренди іншого окремого індивідуально визначеного майна (крім транспортних засобів) встановлюється на рівні 12 відсотків вартості об’єкта оренди.
15. Розмір річної орендної плати у разі оренди транспортних засобів встановлюється на рівні 10 відсотків вартості об’єкта оренди.
16. У разі коли орендарем є суб’єкт малого підприємництва, розмір річної орендної плати за оренду іншого окремого індивідуально визначеного майна, у тому числі транспортних засобів, становить 7 відсотків вартості об’єкта оренди.
17. Якщо орендна плата визначена на підставі цієї Методики (крім пункту 13 Методики) або абзацу четвертого частини сьомої статті 18 Закону (орендна плата за базовий місяць), і при цьому між датою визначення орендної плати за базовий місяць і датою підписання акту приймання-передавання минуло більше ніж один повний календарний місяць, то розмір орендної плати за перший місяць оренди встановлюється шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції у місяцях, що минули з дати визначення орендної плати за базовий місяць.
18. Якщо орендна плата визначена відповідно до пункту 9 цієї Методики, орендна плата за січень-грудень року оренди, наступного за роком, на який припадає перший місяць оренди, визначається шляхом коригування орендної плати за перший місяць оренди на річний індекс інфляції року, на який припадає перший місяць оренди. Орендна плата за січень-грудень третього і кожного наступного календарного року оренди визначається шляхом коригування місячної орендної плати, що сплачувалась у попередньому році, на середньорічний індекс інфляції такого року.
18. Терміни внесення орендної плати визначаються у договорі.
19. Суми орендної плати, зайво перераховані до бюджету або орендодавцеві, зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платникові в 5-тиденний термін від дня одержання його письмової заяви.
20. Розмір плати за суборенду нерухомого та іншого окремого індивідуально визначеного майна розраховується в порядку, встановленому цією Методикою для розрахунку розміру плати за оренду зазначеного майна.
У разі суборенди частини нежитлових приміщень орендна плата за таку частину визначається з урахуванням частки її вартості у загальній вартості орендованого приміщення.
Плата за суборенду майна у частині, що не перевищує орендної плати орендаря за майно, що передається в суборенду, сплачується орендарю, який передає в суборенду орендоване майно.
У разі якщо плата за суборенду майна перевищує розмір орендної плати орендаря за це майно, то різниця плати за суборенду майна у частині, що перевищує орендну плату за майно, що передається в суборенду, спрямовується суборендарем на рахунок місцевого бюджету.
Різниця між нарахованою платою за кожний наступний місяць суборенди і тією її частиною, що отримує орендар, визначається шляхом коригування різниці за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
У разі, якщо передача майна в суборенду призводить до зменшення розміру орендної плати, перерахунок орендної плати не проводиться.
21. Якщо орендоване нежитлове приміщення є часткою будівлі (споруди), то загальною площею приміщень, що передаються в оренду, вважається площа, яку фактично займає орендар, збільшена на коефіцієнт перерахунку корисної площі. Розмір загальної орендованої площі або коефіцієнт перерахунку визначає балансоутримувач за даними технічної інвентаризації або самостійно.
22. Нарахування податку на додану вартість на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством України.
23. У випадку змін, які відбулися в законодавстві під час дії цієї Методики, її норми застосовуються в частині, яка не суперечить чинному законодавству України.
Секретар міської ради Валентина КАПІТУЛА
Додаток 1
до Методики розрахунку орендної плати
за комунальне майно
Здолбунівської міської територіальної громади
ОРЕНДНІ
ставки для договорів оренди комунального майна
Орендарі | Орендна ставка, відсотків |
| 10 |
2. Приватні заклади освіти (суб’єкти підприємницької діяльності), які мають ліцензію на надання освітніх послуг у відповідній сфері, на площі, що використовується для надання ліцензійних послуг | 10 |
3. Для організації та проведення науково-практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів на строк, що не перевищує п’яти календарних днів протягом шести місяців, а також щодо майна, яке передається суб’єктам виборчого процесу з метою проведення публічних заходів (зборів, дебатів, дискусій) під час та на період виборчої кампанії | 8 |
4. Державні підприємства, установи, організації/ громадські організації у сфері культури і мистецтв (у тому числі національні творчі спілки або їх члени під творчі майстерні) | 4 |
5. Державні видавництва і підприємства книгорозповсюдження | 4 |
6. Вітчизняні видавництва та підприємства книгорозповсюдження, що забезпечують підготовку, випуск та (або) розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою (за винятком видань рекламного та еротичного характеру) | 4 |
7. Дипломатичні представництва, консульські установи іноземних держав, представництва міжнародних організацій в Україні (крім договорів, орендна плата за якими врегульована міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України) | 3 |
8. Державні заклади освіти, що частково фінансуються з державного бюджету, які мають ліцензію на провадження освітньої діяльності у відповідній сфері | 3 |
9. Заклади освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності та засновані неприбутковими громадськими об’єднаннями, які отримують державне фінансування з держав - членів ЄС | 3 |
10. Приватні заклади загальної середньої освіти (суб’єкти підприємницької діяльності), які мають ліцензію на провадження освітньої діяльності у відповідній сфері, на площі, що використовується для надання ліцензійних послуг | 3 |
11. Установи і організації, діяльність яких частково фінансується за рахунок державного бюджету, добровільні об’єднання органів місцевого самоврядування | 3 |
12. Музеї, крім тих, які повністю фінансуються за рахунок державного або місцевого бюджету | 3 |
13. Громадські об’єднання фізкультурно-спортивної спрямованості, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, утворені ними спортивні клуби (крім спортивних клубів, що займаються професійним спортом), дитячо-юнацькі спортивні школи, школи вищої спортивної майстерності, центри олімпійської підготовки, центри студентського спорту закладів вищої освіти, центри фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, - виключно для проведення спортивних заходів або надання фізкультурно-спортивних послуг | 3 |
14. Державні спортивні клуби, дитячо-юнацькі спортивні школи, школи вищої спортивної майстерності, центри олімпійської підготовки, центри студентського спорту закладів вищої освіти, фізкультурно-оздоровчі заклади, центри фізичного здоров’я населення, центри фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, а також бази олімпійської, параолімпійської та дефлімпійської підготовки | 3 |
15. Заклади освіти, засновані на будь-якій формі власності, суб’єкти підприємницької діяльності, що мають ліцензію на надання освітніх послуг у сфері дошкільної освіти, на площі, що використовується для надання ліцензійних послуг | 1 |
16. Державні та комунальні спеціалізовані підприємства, установи та заклади соціального обслуговування, що надають соціальні послуги відповідно до Закону України “Про соціальні послуги” | 1 |
17. Релігійні організації для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній: | |
на площі не більш як 50 кв. метрів | 3 |
на частині площі, що перевищує 50 кв. метрів | 7 |
18. Народні депутати України або депутати місцевих рад для розміщення громадської приймальні, у тому числі коли договір оренди від імені депутата укладається громадською організацією в інтересах депутата і для розміщення його депутатської приймальні (крім випадків, коли в інтересах народного депутата України діє уповноважений орган Верховної Ради України): | |
на площі не більш як 50 кв. метрів | 3 |
на частині площі, що перевищує 50 кв. метрів | 7 |
19. Громадські організації ветеранів для розміщення реабілітаційних установ для ветеранів: | |
на площі не більш як 100 кв. метрів | 4 |
на частині площі, що перевищує 100 кв. метрів | 7 |
20. Реабілітаційні установи для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю для розміщення таких реабілітаційних установ: | |
на площі не більш як 100 кв. метрів | 1 |
на частині площі, що перевищує 100 кв. метрів | 7 |
Секретар ради Валентина КАПІТУЛА
Додаток 2
до Методики розрахунку орендної плати
за комунальне майно
Здолбунівської міської територіальної громади
ОРЕНДНІ
ставки для договорів оренди, які продовжуються вперше
Найменування | Орендна ставка, відсотків |
1.За використання цілісних майнових комплексів комунальних підприємств (їх відокремлених структурних підрозділів) | 25 |
2. За використання нерухомого майна за цільовим призначенням: | |
| 100 |
2) розміщення пунктів продажу лотерейних білетів, пунктів обміну валюти | 45 |
3) розміщення: | 40 |
банкоматів | |
ресторанів з нічним режимом роботи | |
відділень банків, фінансових установ, ломбардів, бірж, брокерських, дилерських, маклерських, рієлторських контор (агентств нерухомості) | |
торговельних об’єктів з продажу ювелірних виробів, виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, антикваріату, зброї | |
4) розміщення: | 30 |
виробників реклами | |
саун, турецьких лазень, соляріїв, кабінетів масажу | |
торговельних об’єктів з продажу автомобілів | |
зовнішньої реклами на будівлях і спорудах | |
5) організація концертів та іншої видовищно-розважальної діяльності | 25 |
6) розміщення суб’єктів господарювання, що провадять туроператорську та турагентську діяльність, готелів | 22 |
7) розміщення: | 20 |
майстерень, що здійснюють технічне обслуговування та ремонт автомобілів | |
майстерень з ремонту ювелірних виробів | |
аптек у приміщеннях лікувально-профілактичних закладів | |
приватних закладів охорони здоров’я | |
суб’єктів господарювання, що діють на основі приватної власності і провадять господарську діяльність з медичної практики | |
торговельних об’єктів з продажу окулярів, лінз, скелець | |
редакцій засобів масової інформації: | |
- рекламного та еротичного характеру | |
- тих, що засновані в Україні міжнародними організаціями або за участю юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства | |
- тих, де понад 50 відсотків загального обсягу випуску становлять матеріали іноземних засобів масової інформації | |
- тих, що засновані за участю суб’єктів господарювання, одним із видів діяльності яких є виробництво та постачання паперу, поліграфічного обладнання, технічних засобів мовлення | |
8) розміщення: | 18 |
турбаз, мотелів, кемпінгів, літніх будиночків | |
торговельних об’єктів з продажу непродовольчих товарів, алкогольних та тютюнових виробів* | |
офісних приміщень (крім відділень банків, фінансових установ, ломбардів, бірж, брокерських, дилерських, маклерських, рієлторських контор (агентств нерухомості) | |
суб’єктів господарювання, що надають послуги, пов’язані з переказом грошей | |
суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сфері права, бухгалтерського обліку та оподаткування | |
антен, технічних засобів і антен операторів телекомунікацій, які надають послуги рухомого (мобільного) зв’язку, операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги доступу до Інтернету | |
9) розміщення: | 15 |
ресторанів, кафе, барів, закусочних, буфетів, кафетеріїв, що здійснюють продаж товарів підакцизної групи* | |
ветеринарних лікарень (клінік), лабораторій ветеринарної медицини | |
суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з організації шлюбних знайомств та весіль | |
складів, крамниць-складів, магазинів-складів | |
приватних архівних установ | |
камер схову | |
стоянок для автомобілів, паркінгів | |
суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з вирощування квітів, грибів | |
10) розміщення: | 12 |
суб’єктів господарювання, що провадять виробничу діяльність | |
комп’ютерних клубів та інтернет-кафе | |
аптек, ветеринарних аптек | |
рибних господарств | |
шкіл, курсів з навчання водіїв автомобілів | |
суб’єктів господарювання, що здійснюють проектні, проектно-вишукувальні, проектно-конструкторські роботи | |
інформаційних агентств | |
виставок непродовольчих товарів без здійснення торгівлі | |
кафе, барів, закусочних, кафетеріїв, їдалень, буфетів, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи | |
суб’єктів підприємницької діяльності, що надають освітні послуги погодинно (курси, тренінги, семінари тощо) | |
торговельних об’єктів з продажу продовольчих товарів, крім товарів підакцизної групи | |
11) розміщення: | 10 |
суб’єктів кінематографії, основною діяльністю яких є кіновиробництво або технічне забезпечення і обслуговування кіновиробництва за умови, що вони внесені до Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів | |
редакцій засобів масової інформації | |
приватних закладів освіти (суб’єктів підприємницької діяльності), які мають ліцензію на надання освітніх послуг у відповідній сфері (крім закладів освіти і суб’єктів підприємницької діяльності, визначених в абзаці четвертому підпункту 18 та абзаці третьому підпункту 20 цього пункту), на площі, що використовується для надання ліцензійних послуг | |
12) організація та проведення науково-практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів на строк, що не перевищує 30 календарних днів протягом одного року щодо кожного орендаря, якщо балансоутримувачем є державне або комунальне підприємство, установа, організація, що провадить діяльність з організації конгресів і торговельних виставок | 10 |
13) розміщення: | 9 |
закладів фізичної культури і спорту, крім тих, які наведені в абзацах восьмому та дев’ятому підпункту 18 цього пункту | |
суб’єктів підприємницької діяльності, що надають освітні послуги без отримання ліцензії | |
суб’єктів господарювання, що здійснюють побутове обслуговування населення | |
громадських вбиралень | |
виставок образотворчої та книжкової продукції, виробленої в Україні | |
14) організація та проведення науково-практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів на строк, що не перевищує п’яти календарних днів протягом шести місяців, а також щодо майна, яке передається суб’єктам виборчого процесу з метою проведення публічних заходів (зборів, дебатів, дискусій) під час та на період виборчої кампанії | 8 |
15) розміщення: | 6 |
об’єктів поштового зв’язку на площі, що використовується для надання послуг поштового зв’язку | |
суб’єктів господарювання, що надають послуги з перевезення та доставки (вручення) поштових відправлень | |
кінотеатрів, бібліотек, театрів | |
16) розміщення: | 5 |
державних закладів охорони здоров’я, що частково фінансуються за рахунок державного бюджету | |
торговельних об’єктів з продажу книг, газет і журналів | |
видавництв друкованих засобів масової інформації та видавничої продукції | |
17) оренда майна: | 4 |
державними та комунальними підприємствами, установами, організаціями у сфері культури і мистецтв чи громадськими організаціями у сфері культури і мистецтв (у тому числі національними творчими спілками або їх членами під творчі майстерні) | |
державними видавництвами і підприємствами книгорозповсюдження | |
вітчизняними видавництвами та підприємствами книгорозповсюдження, що забезпечують підготовку, випуск та (або) розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою (за винятком видань рекламного та еротичного характеру) | |
18) розміщення: | 3 |
державних закладів освіти, що частково фінансуються з державного бюджету, які мають ліцензію на провадження освітньої діяльності у відповідній сфері (крім закладів освіти і суб’єктів підприємницької діяльності, визначених в абзаці третьому підпункту 20 цього пункту) | |
закладів освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності та засновані неприбутковими громадськими об’єднаннями, які отримують державне фінансування з держав - членів ЄС | |
приватних закладів загальної середньої освіти (суб’єктів підприємницької діяльності), які мають ліцензію на провадження освітньої діяльності у відповідній сфері, на площі, що використовується для надання ліцензійних послуг | |
державних органів, інших установ і організацій, діяльність яких частково фінансується за рахунок державного бюджету | |
добровільних об’єднань органів місцевого самоврядування, у тому числі асоціацій органів місцевого самоврядування із всеукраїнським статусом | |
музеїв, крім тих, які повністю фінансуються з державного бюджету | |
громадських об’єднань фізкультурно-спортивної спрямованості, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, утворених ними спортивних клубів (крім спортивних клубів, що займаються професійним спортом), дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів олімпійської підготовки, центрів студентського спорту закладів вищої освіти, центрів фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, - виключно для проведення спортивних заходів або надання фізкультурно-спортивних послуг | |
державних та комунальних спортивних клубів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів олімпійської підготовки, центрів студентського спорту закладів вищої освіти, фізкультурно-оздоровчих закладів, центрів фізичного здоров’я населення, центрів фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, а також баз олімпійської, параолімпійської та дефлімпійської підготовки (крім орендарів, зазначених у пункті 13 цієї Методики) | |
казенних підприємств та комунальних некомерційних підприємств, що утворилися у результаті реорганізації державних та комунальних закладів охорони здоров’я | |
дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні (крім договорів, орендна плата за якими врегульована міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України) | |
19) розміщення: | 2 |
державних архівних установ, що частково фінансуються з державного бюджету | |
організацій, що надають послуги з нагляду за особами з психічними, інтелектуальними чи сенсорними порушеннями | |
20) розміщення: | 1 |
надавачів соціальних послуг (державної та комунальної власності) | |
закладів освіти, заснованих на будь-якій формі власності, суб’єктів підприємницької діяльності, що мають ліцензію на надання освітніх послуг у сфері дошкільної освіти, на площі, що використовується для надання ліцензійних послуг | |
закладів соціального захисту для бездомних громадян, безпритульних дітей та установ, призначених для тимчасового або постійного перебування громадян похилого віку та осіб з інвалідністю | |
закладів соціального обслуговування для сімей, дітей та молоді, що утримуються за рахунок місцевого бюджету, зокрема: - центрів соціально-психологічної реабілітації дітей - соціальних гуртожитків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - соціальних центрів матері та дитини - центрів соціально-психологічної допомоги - центрів реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями - центрів для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді | |
21) розміщення уповноважених Національним банком у встановленому законодавством порядку банків, в яких держава володіє часткою статутного капіталу в розмірі понад 75 відсотків, які орендують майно, що було закріплене на праві господарського відання за Національним банком і передане до сфери управління інших державних органів або у комунальну власність або закріплене на праві господарського відання за Національним банком, з цільовим функціональним призначенням для зберігання запасів готівки Національного банку та проведення технологічних процесів щодо забезпечення готівкового обігу | 0,01 |
22) оренда особами з інвалідністю з метою використання під гаражі для спеціальних засобів пересування | 0,01 |
23) оренда юридичними та фізичними особами для облаштування у закладах охорони здоров’я кімнат відпочинку (сімейних кімнат) для перебування в них на безоплатній основі осіб, які перебувають на лікуванні у цьому закладі, та членів їх сімей (під час лікування таких осіб) | 0,01 |
24) оренда релігійними організаціями для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній, які на момент введення в дію Закону України “Про оренду державного та комунального майна” безоплатно використовували об’єкт оренди на підставі договору позички або іншого договору для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній | 0,01 |
25) розміщення транспортних підприємств з: | |
перевезення пасажирів | 15 |
перевезення вантажів | 18 |
26) розміщення творчих спілок, творчих майстерень, громадських об’єднань, благодійних організацій та релігійних організацій для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності: | |
на площі не більш як 50 кв. метрів | 4 |
на частині площі, що перевищує 50 кв. метрів | 7 |
27) розміщення громадської приймальні народного депутата України або депутата місцевої ради, у тому числі коли договір оренди від імені депутата укладається громадською організацією в інтересах депутата і для розміщення його депутатської приймальні (крім випадків, коли в інтересах народного депутата України діє уповноважений орган Верховної Ради України, в такому разі застосовується пункт 13 цієї Методики): | |
на площі не більш як 50 кв. метрів | 3 |
на частині площі, що перевищує 50 кв. метрів | 7 |
28) розміщення громадських об’єднань осіб з інвалідністю на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності: | |
на площі не більш як 100 кв. метрів | 1 |
на частині площі, що перевищує 100 кв. метрів | 7 |
29) оренда громадськими організаціями ветеранів для розміщення реабілітаційних установ для ветеранів: | |
на площі не більш як 100 кв. метрів | 1 |
на частині площі, що перевищує 100 кв. метрів | 7 |
30) оренда реабілітаційними установами для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю для розміщення таких реабілітаційних установ: | |
на площі не більш як 100 кв. метрів | 1 |
на частині площі, що перевищує 100 кв. метрів | 7 |
31) інше використання нерухомого майна | 15 |
Секретар ради Валентина КАПІТУЛА