ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Скликання:

VIII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

######

Дата реєстрації:

19.12.2024

Проголосовано:

20.12.2024 08:58:11

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    5
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    1
  • Відсутні
    3

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № ######

Проєкт

ЗДОЛБУНІВСЬКА МІСЬКА РАДА

РІВНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

восьме скликання

Р І Ш Е Н Н Я

Від 20 грудня 2024 року № ________

Про затвердження Програми регулювання чисельності безпритульних тварин у Здолбунівській міській територіальній громаді на 2025 – 2027 роки

Керуючись Бюджетним кодексом України, статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про захист населення від інфекційних хвороб», наказами Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 28.09.2010 № 425 «Про затвердження Порядку проведення заходів, необхідних для скорочення чисельності тварин, які становлять небезпеку», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.12.2010 за № 1247/18542, Державного комітету ветеринарної медицини України від 15.10.2010 № 438 «Про затвердження Ветеринарно - санітарних вимог до утримання тварин у притулках», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 за № 1015/18310 та від 15.10.2010 № 439 «Про затвердження Положення про притулок для тварин», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 за № 1016/18311розпорядженням Здолбунівського міського голови від 20.11.2024 № 129-рк «Про продовження тимчасового виконання повноважень Здолбунівського міського голови», з метою впровадження енергоефективних заходів спрямованих на скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів бюджетними закладами та підприємствами Здолбунівської міської ради, Здолбунівська міська рада

ВИРІШИЛА:

1.Затвердити місцеву цільову Програму регулювання чисельності безпритульних тварин у Здолбунівській міській територіальній громаді на 2025 – 2027 роки (далі – Програма), що додається.

2. Фінансовому управлінню Здолбунівської міської ради передбачати кошти на реалізацію вищезазначеної Програми в межах фінансових можливостей.

3. Визнати таким, що втрачило чинність рішення Здолбунівської міської ради від 31 березня 2021 року № 151 «Про затвердження Програми регулювання чисельності безпритульних тварин у Здолбунівській міській територіальній громаді на 2021 – 2025 роки» з 01.01.2025 року.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради   з питань бюджету, фінансів, податків, соціально-економічного розвитку та реалізації державної регуляторної політики (Бабак Л.В.), а організацію його виконання на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сосюка Ю.П.

Секретар міської ради Валентина КАПІТУЛА

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Здолбунівської міської ради

від 20 грудня 2024 року №_____

  1. Мета програми

1.1. Програма регулювання чисельності безпритульних тварин у Здолбунівській міській територіальній громаді на 2025-2027 роки (далі – Програма) спрямована на забезпечення безпеки життя та здоров'я людей, гуманізації суспільства, захист від страждань і загибелі тварин внаслідок жорстокого поводження з ними та захист їх природних потреб.

1.2. Програма ґрунтується на принципах гуманного ставлення до тварин та запобігання жорстокому поводженню з ними, визначає правові, організаційні і фінансові основи відносин щодо регулювання чисельності безпритульних тварин у Здолбунівській міській територіальній громаді, забезпечує участь фізичних осіб та громадських організацій у виконанні заходів, спрямованих на регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами способом біостерилізації.

1.3. Програма поширює свою дію на:

1.3.1. безпритульних тварин, тобто домашніх тварин, що залишились без догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні розмножуватися поза контролем, у тому числі на тварин, незалежно від породи, належності та призначення, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях;

1.3.2. домашніх тварин, які мають власників;

1.3.3. відносини, що виникають у зв'язку з утриманням тварин і поводженням з ними фізичних та юридичних осіб у Здолбунівській міській територіальній громаді (окрім установ Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державного комітету у справах охорони державного кордону України, Державного митного комітету України).

1.4. Реалізація Програми повинна здійснюватися виключно гуманними методами, що виключають жорстоке поводження з тваринами, відповідно до законодавства України.

1.5. Евтаназію безпритульних тварин на території Здолбунівської міської територіальної громади можливо застосовувати тільки у двох випадках підтверджених рішенням комісії по евтаназії:

1.5.1. сказ тварини;

1.5.2. невиліковна хвороба тварини (травми несумісні з життям), яка має бути підтверджена ветеринарним висновком.

1.6. До складу комісії по евтаназії обов’язково входять: головний лікар Держпродспоживслужби , кінолог, незалежний лікар ветеринарної медицини, 2 представника громадської організації, статутною метою діяльності якої є охорона та захист тварин.

1.7. Фізичні та юридичні особи, що утримують тварин, зобов'язані суворо дотримуватись вимог Законів України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про ветеринарну медицину», «Про захист населення від інфекційних хвороб», Правил Утримання та поводження з Домашніми Тваринами на території Здолбунівської міської територіальної громади та інших нормативно-правових актів України, санітарно-гігієнічних і ветеринарних правил та норм, не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних та юридичних осіб і не створювати загрози безпеці людей, а також тварин, у тому числі через жорстоке поводження з ними або їх жорстоке умертвіння.

1.8. Програма діє протягом 2025–2027 років на території Здолбунівської міської територіальної громади. Програмою передбачається проведення комплексу соціально-економічних та правових заходів, спрямованих на зниження чисельності безпритульних тварин у Здолбунівській міській територіальній громаді гуманними методами та на роботу з населенням по впровадженню стандартів гуманного поводження з тваринами та відповідальності власників домашніх тварин.

1.9. Програма спрямована на формування комфортного та безпечного співіснування людей і тварин, забезпечення проведення єдиної політики у сфері утримання та поводження з домашніми тваринами, що відповідає законодавству України.

1.10. Нормативно-правове регулювання Програми здійснюється відповідно до Європейської конвенції захисту домашніх тварин, Законів України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про захист населення від інфекційних хвороб» та інших нормативно-правових актів. Програма враховує та сприяє у реалізації пріоритетних напрямків Плану соціального - економічного розвитку Здолбунівської міської територіальної громади на 2025-2027 роки.

1.11.Основні поняття та терміни, що використовуються у Програмі:

Адопція – прилаштування безпритульних тварин у нові родини для постійного проживання (усиновлення).

Безпритульні тварини – домашні тварини, що опинилися на вулиці без догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні розмножуватися поза контролем людини. Цей термін включає наступні категорії тварин: спадково безпритульні (ніколи не мали господаря), викинуті власниками (відмовні), бездоглядні власницькі (на самовигулі), втрачені (загублені) власниками.

Біостерилізація – позбавлення тварини здатності до відтворення потомства (репродуктивної здатності) хірургічним шляхом.

Ветеринарні документи – документи дозвільного характеру, до яких належать міжнародний ветеринарний сертифікат, ветеринарне свідоцтво, ветеринарна картка, ветеринарна довідка та ветеринарно-санітарний паспорт на тварину, видані державними інспекторами ветеринарної медицини або уповноваженими чи ліцензованими лікарями ветеринарної медицини, що підтверджують ветеринарно-санітарний стан тварини, якість та безпечність продуктів тваринного походження, репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів, патологічного матеріалу та кормів.

Вигульний майданчик для собак (ВМ) – огороджений та відповідно оснащений і ознакований майданчик для вигулу собак, на якому власник собаки має право на вільний вигул собаки (без повідка), активні ігри з собакою та/або її тренування (навчання командам) за умов дотримання вимог Правил утримання домашніх тварин у м. Здолбунів ‘та інших нормативно-правових актів у цій сфері.

Відчуження тварини – передача права власності на тварину від однієї юридичної чи фізичної особи іншій юридичній чи фізичній особі у спосіб, що не заборонений законодавством України.

Власник домашньої тварини – юридична або фізична особа, якій тварина належить на праві власності або на інших підставах, які не суперечать законодавству України.

Власницька тварина – домашня тварина, власника якої можливо ідентифікувати завдяки наявним ідентифікуючим ознакам (жетон, електронний транспондер, тату).

Вольєр – обгороджений майданчик з дахом (накриттям) і будкою для напіввільного утримання тварин на вулиці (на відкритому повітрі), що слугує для захисту тварин від погодних умов та забезпечення їх комфортного проживання.

Гуманне ставлення до тварин – дії, що відповідають вимогам захисту тварин від жорстокого поводження і передбачають доброзичливе ставлення до тварин, захист їх прав, сприяння їхньому добробуту, покращення якості їхнього життя тощо.

Домашні тварини – собаки, коти та інші тварини, що протягом тривалого історичного періоду традиційно утримуються і розводяться людиною, а також тварини видів чи порід, штучно виведених людиною для задоволення естетичних потреб і потреб у спілкуванні, що, як правило, не мають життєздатних диких популяцій, які складаються з особин з аналогічними морфологічними ознаками, та існують тривалий час у їх природному ареалі; тварини-компаньйони (домашні улюбленці) згідно з класифікацією Європейської конвенції про захист тварин.

Жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило муки, завдало їм фізичного страждання, тілесні ушкодження, каліцтво або призвело до загибелі, нацьковування тварин одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, залишення домашніх та сільськогосподарських тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин.

Засвідчення смерті тварини – процедура, що полягає у знятті померлої тварини з реєстрації у Єдиному електронному реєстрі тварин шляхом повідомлення ГО «Надія на дім», як основного співвиконавця даної програми.

Ідентифікація власницьких тварин – процес ототожнювання тварини шляхом присвоєння їй унікального ідентифікаційного номера із використанням електронної (електронний транспондер) та візуальної ідентифікації (муніципальний номерний жетон або будь-який метод, передбачений законом).

Інфраструктура для належного вигулу собак – сукупність інфраструктурних об'єктів (прогулянкові маршрути, майданчики для вигулу, майданчики для тренування тощо), обладнання (станції для прибирання за собаками, пакети, смітники, інформаційні таблиці тощо), системи управління (органів місцевої влади, що здійснюють поточне утримання вищезазначеного) та правил утримання і поводження (вигул, перевезення, перебування на певних територіях із тваринами, умови використання таких об’єктів та обладнання тощо), що забезпечують добробут тваринам, а також комфорт і безпечні умови їх власникам та оточуючим.

Майданчик для собак – огороджений, відповідно оснащений і ознакований вигульний або тренувально-вигульний майданчик для собак, на якому власник собаки має право на вільний вигул собаки (без повідка) та інші активні заняття за умов дотримання вимог Правил утримання і поводження з тваринами у м. Здолбунів та інших нормативно-правових актів у цій сфері.

Муніципальний реєстр тварин у Здолбунівській міській територіальній громаді – єдиний електронний реєстр територіальної громади домашніх та безпритульних тварин.

Набуття тварини – набуття права власності на тварину внаслідок привласнення загальнодоступних дарів природи, набуття права власності на безхазяйну річ, набуття права власності на бездоглядну домашню тварину, набуття права власності на тварину на підставі цивільно-правового договору та набуття права власності на тварину у порядку спадкування та на інших підставах, не заборонених законодавством України.

Належні умови утримання домашньої тварини – умови утримання тварини в квартирі, приватному будинку, на території підприємства або приватного будинку на засадах гуманного ставлення, що задовольняють її фізичні потреби та не перешкоджають її належному фізичному і психологічному розвитку.

Небезпечний собака – собака, що за відсутності виправдовувальних обставин здійснив напад на людину та/або іншу тварину, який призвів до завдання травм чи смерті постраждалій особі/тварині. Виправдовувальними обставинами вважаються: агресивні дії з боку постраждалої особи чи тварини, які передували здійсненому нападу; реакція собаки на завданий йому біль чи травму; захист цією твариною себе, своїх цуценят, свого власника та членів його сім’ї.

Потенційно небезпечний собака – собака, що на постійній основі своєю поведінкою демонструє загрозу нападу, проявляє агресію, спрямовану на людей та/або інших тварин.

Притулки для тварин – неприбуткові установи, спеціально призначені та облаштовані для утримання тварин (з обмеженим чи необмеженим прийомом тварин).

Прогулянкові маршрути (ПМ) – будь-які вулиці міста, а також не менше 30% маршрутів, які розташовані на територіях парків та скверів, що є відповідно ознакованими, облаштовані станціями для прибирання (контейнерами для збору відходів) і відповідними мотивувальними таблицями, де власник тварини має право прогулюватись (здійснювати транзит з точки А в точку Б) з собакою на повідку за умов дотримання вимог Правил утримання і поводження з тваринами у м. Здолбунів та інших нормативно-правових актів у цій сфері.

Реєстрація власницьких тварин – внесення даних про ідентифікованих тварин та їх власників до муніципального реєстру тварин м. Здолбунів, що здійснює КП «Здолбунівське» чи співвиконавець даної програми ГО «Дай Лапу, Друг» або приватні ветеринарні лікарі шляхом присвоєння тварині унікального ідентифікаційного номера (ів) із використанням електронної (електронний транспондер) та візуальної ідентифікації (муніципальний номерний жетон).

Самовигул – самостійне пересування власницьких домашніх тварин у громадських місцях без нагляду господаря.

Собака-помічник – спеціально тренована тварина, яка супроводжує та допомагає людині з обмеженими можливостями, порушеннями зору, слуху, посттравматичним стресовим розладом, діабетом та іншими станами, що потребують асистування (собаки-поводирі сліпих та глухих, собаки-провідники для людей з обмеженою мобільністю тощо).

Станція для прибирання за собаками – спеціальна конструкція, що поєднує у собі диспенсер з біорозкладними пакетами (біопакетами), призначеними для прибирання екскрементів собак під час прогулянок, контейнер для збору біовідходів (екскрементів) та мотивувальну таблицю.

Тренувально-вигульний майданчик для собак (ТВМ) – огороджений та відповідно оснащений і ознакований майданчик для вигулу та тренування собак, на якому власник собаки має право на вільний вигул собаки (без повідка), активні ігри з собакою та/або її тренування (навчання командам, спортивні тренування з використанням спеціального обладнання для тренування собак) за умов дотримання вимог Правил утримання і поводження з тваринами у м. Здолбунів та інших нормативно-правових актів у цій сфері.

Утримання тварин в домашніх умовах – обмеження природної волі домашніх тварин, що виключає їх вільне переміщення за межами квартири, подвір'я окремого будинку.

Центр Адопції Тварин - огороджений та відповідно оснащений і ознакований майданчик для ресоціалізації, соціалізації (адаптація поведінки), тимчасового місця утримання безпритульних тварин з подальшим прилаштування цих тварин у нові родини для постійного проживання (усиновлення).

1.12. Опис проблем та обгрунтування прийняття Програми.

Ставлення суспільства до тварин визначає рівень його гуманності. Прагнення України стати повноправним членом Європи неможливе без сприйняття і втілення в життя європейських цінностей. Стандарти гуманного поводження з тваринами є однією з них.

У 2006 році Верховна Рада України ухвалила, а у 2013 році ратифікувала Європейську конвенцію захисту домашніх тварин, що забороняє жорстоке поводження з тваринами й передбачає гуманні способи регулювання їх кількості, як і в країнах Євросоюзу. Проте ухвалення закону, який цілком відповідає світовим стандартам, на жаль, не позбавило Здолбунівську громаду від наявності безпритульних тварин та ганебних фактів жорстокого поводження з ними, що негативно впливає на формування іміджу України та її регіонів перед іноземними партнерами та потенційними інвесторами.

Незважаючи на існування низки нормативно-правових актів у сфері утримання та поводження з домашніми тваринами, захисту тварин від жорстокого поводження, чинна правова база все ще має значну кількість прогалин, що унеможливлює ефективне вирішення питань, пов'язаних з порушеними проблемами.

Тому існує необхідність у її вдосконаленні шляхом внесення змін, доповнень та уточнень до чинних нормативних актів, а також розробки нових як на загальнодержавному, так і місцевому рівнях та приведення їх до сучасних світових вимог.

Зокрема, потребують нормативного врегулювання питання підвищення рівня відповідальності за порушення Правил утримання домашніх тварин, жорстоке поводження з тваринами, здійснення контролю за продажем тварин, збирання, знешкодження і утилізації загиблих тварин та відходів життєдіяльності тварин, пунктів тимчасової перетримки та притулків для тварин.

Неналежний догляд за домашніми тваринами, викидання їх на вулиці міста Здолбунів провокує стрімке їх розмноження, що призводить до загибелі тварин, захворювань у тому числі небезпечними інфекційними хворобами, каліцтва у дорожньо-транспортних пригодах, потрапляння у місця з яких неможливо вибратись. Неконтрольована кількість безпритульних тварин призводить до погіршення епідеміологічної та епізоотичної ситуації у місті, байдужого, негативного, жорстокого ставлення до тварин, а зрештою й до людей, і таким чином, викликає соціальну напругу у суспільстві.

Основним недоліком щодо вирішення проблеми з безпритульними тваринами у Здолбунівській міській територіальній громаді є відсутність Програми поводження з собаками та котами на території Здолбунівської міської територіальної громади, а також:

  • відсутність системи контролю за дотриманням Правил утриманням домашніх собак та котів;
  • відсутність процедури реєстрації та ідентифікації домашніх та безпритульних тварин;
  • недостатня кількість належним чином облаштованих місць, зон та дресирувальник майданчиків для вигулу домашніх тварин, що змушує власників здійснювати вигул собак на територіях загального користування, у зонах зелених насаджень і рекреаційних зонах, парках, скверах. Ця проблема провокує створення конфліктних ситуацій між власниками тварин та пересічними громадянами;
  • Правила утриманням домашніх собак та котів на території Здолбунівської громади потребують внесення змін у зв’язку зі змінами у нормативно-правових актах, на яких вони базуються;
  • відсутність налагодженої системи збору та утилізації відходів життєдіяльності тварин у місті формує загрозу зараження ґрунту (на території дитячих майданчиків, парків, скверів тощо) збудниками антропозоонозів і паразитарних захворювань;
  • відсутність повного обліку тварин, що знаходяться у володінні населення (мешканців) та на підприємствах;
  • відсутність дієвої програми адопції безпритульних тварин;
  • відсутність контролю за продажем тварин на стихійних ринках.
    Тому на даний час проблема регулювання чисельності безпритульних тварин не вирішена остаточно, проте, за останні роки відбулися позитивні зміни в напрямку вирішення зазначеного питання гуманними методами, що підтверджено результатами підрахунку кількості безпритульних собак.
    Існуюча матеріально-технічна база Комунального підприємства «Здолбунівське» Здолбунівської міської ради (далі - КП «Здолбунівське») є недостатньою для вирішення вищезазначених проблемних питань. Отже, постає необхідність розширення потужності КП «Здолбунівське» та покращення його матеріально-технічної бази у питаннях вирішення проблем з безпритульними тваринами у Здолбунівській міській територіальній громаді. Окрім того, як засвідчує світовий досвід, найбільш ефективними методами в регулюванні чисельності безпритульних тварин є біостерилізація та Адопція, ефективна законодавча база та контроль за її виконанням, єдина онлайн-система реєстрації та ідентифікації, контрольоване розведення, інформаційно-просвітницька робота та підвищення рівня відповідального ставлення до тварин з боку їх власників та суспільства.
    У результаті вивчення практичного досвіду європейських країн і інших міст України у цій сфері слід зробити висновок, що найбільш ефективним і науково підтвердженим методом зменшення чисельності безпритульних тварин є метод біостерилізації. За цим методом безпритульних тварин після відлову не знищують, а доставляють до Центру Адопції, через який відбувається контроль за стерилізацією, вакцинацією комплексною вакцинацією, отримують обробку від гельмінтів, прилаштовують або повертають на колишнє місце мешкання. Окрім цього, стерилізовані тварини, які повертаються до попереднього місця перебування, мають бути візуально ідентифіковані та чіповані електронним транспондером.
    Програма має орієнтуватися на принципи, встановлені Європейською конвенцією про захист домашніх тварин та Законом України "Про захист тварин від жорстокого поводження", досвід європейських країн у сфері регулювання чисельності безпритульних тварин і поводження з тваринами. Зокрема, створити належні умови співіснування людей та тварин , забезпечити обов'язкову реєстрацію тварин їх власниками, посилити відповідальність власників тварин за дотриманням визначених Правил їх утримання. Для реалізації Програми необхідне стимулювання власників тварин до їх біостерилізації та реєстрації, ліквідація місць стихійного придбання тварин, запровадження контролю за розведенням домашніх тварин шляхом надання пільг для соціально-незахищених верств населення, надання участі громадським організаціям у вирішенні питань поводження з домашніми та безпритульними тваринами, тощо.
    Основною метою Програми є зменшення кількості безпритульних тварин у Здолбунівській міській територіальній громаді на основі гуманного та відповідального ставлення до них, масова реєстрація домашніх тварин, адопція безпритульних тварин, забезпечення громадського контролю за дотриманням правил утримання домашніх тварин, вживання заходів щодо захисту тварин, створення безпечних та комфортних умов життя людей та співіснування людей і тварин у Здолбунівській міській територіальній громаді.
    Ця Програма передбачає забезпечення ветеринарно-санітарного благополуччя, належного благоустрою у Здолбунівській міській територіальній громаді впровадження стандартів гуманного поводження з тваринами, закладення підґрунтя для розвитку сучасної місцевої спільноти.
    2. Заходи по реалізації програми.
    2.1. Досягнення визначеної мети Програми можливо наступним шляхом:
    - відлову, біостерилізації, щеплення, профілактичних обробок, Адопції безпритульних тварин;
    - впровадження системи обліку, реєстрації та ідентифікації безпритульних тварин, впровадження ефективної процедури реєстрації домашніх тварин;
    - розробки системи інформаційно-просвітницьких заходів щодо гуманного поводження з безпритульними тваринами, адопції безпритульних тварин, пропагування біостерилізації та реєстрації домашніх тварин тощо;
    - впровадження системи контролю за виконанням Правил утримання домашніх тварин та їх чисельністю;
    - збільшення потужностей КП «Здолбунівське» щодо вирішення питань із безпритульними тваринами у Здолбунівській міській територіальній громаді - облаштування Центру Адопції тварин - організація зони ізолятору, карантинної зони, покращення ветеринарних послуг шляхом підписання угод з ветеринарними клініками різних форм власності.
    2.2. Основними засобами реалізації Програми є:
    2.2.1 нормативне врегулювання питання підвищення рівня відповідальності за порушення Правил утримання домашніх собак та котів у Здолбунівській міській територіальній громаді у відповідності до вимог чинного законодавства;
    2.2.2. контроль у сфері гуманного поводження з безпритульними тваринами шляхом створення Муніципального реєстру тварин Здолбунівської міської територіальної громади та формування на платформі ГО «Надія на дім» системи контролю за дотриманням Правил утримання домашніх собак та котів у місті Здолбунів.
    2.3. За основу регулювання чисельності безпритульних тварин прийнято:
    2.3.1. Пріоритетним напрямом є метод відлов – вакцинація – біостерилізація – з акцентом на адопцію (прилаштування) або повернення тварин у ареал попереднього перебування безпритульних тварин під опіку волонтерів. Непряме вилучення безпритульних тварин, а поступове стабільне зниження їх чисельності за рахунок зміни динаміки народжуваність/смертність.
    2.3.2. Програма виконується способом організації відлову безпритульних тварин із застосуванням нової методики біостерилізації.
    2.3.3 Відлов, біостерилізацію з післяопераційною перетримкою, щеплення, профілактичні обробки, адопцію або повернення безпритульних тварин у ареал попереднього перебування здійснює КП «Здолбунівське» та основний співвиконавець даної програми ГО «Надія на дім» згідно вимог чинного законодавства.
    2.3.4. Біостерилізація з післяопераційною перетримкою, вакцинація та профілактичні обробки безпритульних тварин проводиться на базі Центру Адопції «Надія на Дім», а також в інших установах ветеринарної медицини (за згодою). Ветеринарні процедури з тваринами, які можуть заподіяти їм біль, повинні проводитися в умовах знеболювання, за винятком тих процедур, що відповідно до ветеринарних правил виконуються без анестезії.
    2.3.5. Після біостерилізації тварини підлягають реєстрації та післяопераційній перетримці не менше 10 календарних днів.
    2.3.6. Після перетримки тварини можуть бути:
    – передані фізичним особам на безоплатній основі за умови реєстрації у муніципальному реєстрі тварин.
    – передані віднайденим власникам після пред'явлення підтвердження про реєстрацію у муніципальному реєстрі, ветеринарного паспорта, оплати на рахунок КП «Здолбунівське» вартості витрат на відлов, утримання, біостерилізацію, вакцинацію, дегельмінтизацію, чіпування, лікування та інші процедури, якщо такі проводилися.
    – передані у притулки для тварин на безоплатних засадах.
    – повернуті до ареалу попереднього перебування.
    2.4. КП «Здолбунівське» та основний співвиконавець даної програми ГО «Надія на дім» має право перевірити умови утримання переданих у власність тварин. У разі неналежного їх утримання вилучити тварину.
    2.5. Для впорядкування оперативної роботи з безпритульними тваринами створюється облікова система тварин, з внутрішніми ідентифікаторами, які присвоюються усім безпритульним тваринам, відловленими в рамках дії цієї Програми та основним співвиконавець ГО «Надія на дім»
    2.6. За основу утримання та поводження з тваринами у Здолбунівській міській територіальній громаді прийнято:
    – забезпечення дружнього та безпечного співіснування людей і тварин та дотримання безпеки при поводженні з тваринами;
    – дотримання санітарно-гігієнічних та ветеринарних норм і правил утримання та поводження з тваринами;
    – забезпечення умов життя тварин, які відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям;
    – жорстоке поводження з тваринами є несумісним з вимогами моральності та гуманності, спричиняє моральну шкоду людині;
    – право власності та інші речові права на тварин у разі жорстокого поводження з ними можуть бути припинені відповідно до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»;
    – заборона жорстоких методів умертвіння тварин, що призводять до загибелі від задушшя, електричного струму, больових ін'єкцій, отруєння, курареподібних препаратів, перегріву та інші больові методи.
    2.7. Ветеринарні процедури щодо тварин можуть здійснювати тільки особи, які мають відповідну фахову освіту.
    2.8. Забороняється отруєння тварин будь–якими засобами.
    2.9. Забороняється пропаганда жорстокого поводження з тваринами, заклики до жорстокого поводження з ними, використання у розважальних або комерційних цілях матеріалів, які демонструють жорстоке поводження з тваринами.
    2.10. Особливості права власності та інших речових прав на тварин у Здолбунівській міській територіальній громаді регулюються:
    2.10.1 Право власності на тварину підтверджується наявним на тварині номерним жетоном та імплантованим електронним підшкірним транспондером з відповідною реєстрацією в Муніципальному реєстрі тварин Здолбунівській міської територіальної громади
    2.10.2. Ветеринарний паспорт не є підтвердженням права власності.
    2.10.3. Право власності та інші речові права на тварин у разі жорстокого поводження з ними можуть бути припинені за рішенням суду шляхом їх оплатного вилучення або конфіскації.
    2.10.4. Продаж з попереднім виставленням пропонованих тварин для показу покупцям допускається у разі дотримання вимог Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження".
    2.10.5. Продавець тварини зобов'язаний забезпечити покупця достовірною інформацією про реєстрацію, вид, породу, стан здоров'я та інші якості тварини, а також про умови її утримання.
    2.10.6. Дарування тварин допускається після попереднього погодження з майбутнім власником. Згідно з ст. 6 Європейської конвенції про захист домашніх тварин, жодна домашня тварина не може бути продана особам, яким не виповнилося 16 років, без чітко висловленої згоди їхніх батьків або інших осіб, які виконують обов'язки батьків.
    2.11. Реєстрація домашніх тварин:
    2.11.1. У Здолбунівській громаді діє обов’язкова реєстрація собак, що утримуються фізичними або юридичними особами на території громади, та добровільна реєстрація котів, що проводиться за бажанням власника.
    2.11.2. Реєстрація собак та котів передбачає видачу власнику домашньої тварини муніципального номерного жетону та введення електронного транспондеру (у разі відсутності) з індивідуальним номером та внесення цього номеру з інформацією про тварину та її власника в Муніципальний реєстр тварин Здолбунівської міської територіальної громади.
    2.11.3. Реєстрація домашніх собак і котів проводиться з метою:
    – єдиного обліку цих тварин у місті, у тому числі для організації пошуку загублених тварин та повернення їх власникам;
    – контролю за чисельністю безпритульних тварин;
    – здійснення контролю за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог;
    – забезпечення епізоотичного благополуччя;
    – вирішення проблемних питань і конфліктних ситуацій, пов’язаних з утриманням домашніх собак та котів у Здолбунівській міській територіальній громаді.
    2.11.4. Реєстрація проводиться одноразово і вважається дійсною протягом усього життя тварини.
    2.11.5. Реєстрацію та облік тварин здійснюють через Центр Адопції «Надія на Дім», установи ветеринарної медицини, інші установи та організації, уповноважені ГО «Надія на дім»». Реєстрація тварин може проводитись безпосередньо за місцем проживання власника.
    2.11.6. Особа, яка придбала та утримує тварину, зобов’язана зареєструвати її протягом 10 діб з моменту придбання.
    2.11.7. У разі втрати муніципального номерного жетону тварини, зміни її власника або місця його проживання обов’язково проводиться зміна даних у профілі тварини шляхом звернення власника до Центру Адопції «Надія на Дім» або основного виконавця даної Програми Го «Надія на дім» .
    2.11.8. Носіння ідентифікаційного жетону за межами місця постійного утримання тварини є обов’язковим. Перебування тварини без жетону на вулицях, площах, ринках, у скверах, парках, дворах, у громадському транспорті та інших публічних місцях є порушенням правил реєстрації. Така тварина вважається незареєстрованою.
    2.11.9. При здійснення реєстрації тварини, її присутність є обов’язковою, а власник цієї тварини повинен мати при собі паспорт та документи, що підтверджують проведення протиепізоотичних заходів (щеплень).
    2.11.10. Процедура реєстрації передбачає заповнення відповідної форми з відомостями щодо власника тварини (паспортні дані, в т.ч. ПІБ, дата народження, а також адреса та телефон власника), виду тварини, породи, клички, дати народження, проведення протиепізоотичних заходів (щеплень) та інше із подальшим внесенням цієї інформації до муніципального реєстру тварин Здолбунівської міської територіальної громади. Ця інформація є конфіденційною та може бути надана третім особам лише у випадках, що передбачені чинним законодавством.
    2.11.11. ГО «Надія на дім» або інша уповноважена установа, зобов’язані видати власнику зареєстрованої тварини номерний індивідуальний знак (жетон) тварини, ввести електронний транспондер у разі його відсутності, а також ознайомити з Правилами утримання домашніх собак та котів у м. Здолбунів. Факт ознайомлення з документами підтверджується підписом власника тварини.
    2.11.12. Процедура та порядок реєстрації здійснюється основним виконавцем Програми ГО «Надія на дім».
    2.12. Реалізація Програми передбачає такі інформаційно – просвітницькі заходи серед населення:
    – підготовку та проведення інформаційних заходів, тематичних лекцій, семінарів, круглих столів, конференцій та нарад з представниками Здолбунівської міської ради, відповідними службами, установами, підприємствами, громадськими організаціями;
    – проведення просвітницької роботи серед мешканців Здолбунівської міської територіальної громади з питань пов’язаних з гуманним та відповідальним ставленням до тварин;
    – видавництво та розповсюдження тематичних друкованих видань: буклетів, плакатів та інших інформаційних матеріалів для проведення просвітницької роботи серед опікунів безпритульних тварин та мешканців міста;
    – розробку та запровадження просвітницьких проєктів у дитячих навчальних закладах щодо гуманного поводження з тваринами та захисту їх від жорстокого поводження;
    – виготовлення та розміщення соціальної реклами (інформаційних носіїв, стендів, листівок, відео- та аудіо роликів);
    – участь в інформаційних кампаніях та заходах із залученням засобів масової інформації;
    – проведення консультацій з громадськістю стосовно опіки над безпритульними тваринами, що перебувають на території міста;
    – пропаганда відповідального ставлення до домашніх тварин та гуманного поводження з безпритульними тваринами у засобах масової інформації;
    – активізація роботи щодо притягнення власників тварин до адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення правил утримання тварин або жорстокого поводження з домашніми тваринами.
    2.13. Задля ефективного вирішення питання регулювання чисельності безпритульних тварин та дружнього співіснування людей та тварин на території м. Здолбунів здійснюють діяльність відповідальні волонтери.
    2.13.1. Відповідальні волонтери згідно з договором дають згоду на утримання та догляд за безпритульною твариною (тваринами), яку (які) було повернуто до ареалу попереднього перебування.
    2.13.2. Відповідальним волонтером може вважатися людина, яка зареєстрована у базі даних відповідальних волонтерів КП «Здолбунівське» та уклала з основним виконавцем Програми ГО «Надія на дім» відповідний договір.
    2.13.3. Відповідальний волонтер зобов’язаний дотримуватись умов договору, укладеного з основним виконавцем Програми ГО «Надія на дім» та вимог цієї Програми.
    Разом з тим, велику увагу необхідно приділити профілактиці бездоглядності тварин. Програмою враховується існування великої популяції домашніх тварин, тісно пов`язаної з популяцією безпритульних тварин. Цей зв`язок контролюється за допомогою додаткових заходів, які здатні забезпечити підвищення відповідальності власників домашніх тварин з метою взяти під контроль відтворення тварин в місті, а саме: реєстрація домашніх тварин та стимулювання власників до біостерилізації своїх тварин для обмеження їх невиправданого поширення.
    Безпритульні тварини, що гинуть або вмирають, увесь час заміщуються новими за рахунок наступних чинників:
    1. цуценят цієї ж групи тварин;
    2. тварин, що мігрують із сусідніх територій;
    3. покинутих та загублених власницьких тварин;
    4. тварин, покинутих у місцях продажу (ринки, торгові точки, супермаркети інше).

Щоб перешкодити першому чиннику, методика передбачає відлов та біостерилізацію тварин в окремому районі або окремій групі тварин повністю та одночасно (за короткий проміжок часу).

Для досягнення успіху за цією методикою вкрай важливо досягнення певної долі стерилізованих самок. Найкращим варіантом є одночасна біостерилізація усіх самок у групі тварин. Або, як найменше, досягнення при біостерилізації так званого «порогу ефективності», який настає при підтримці долі стерилізованих самок 75 – 80% від загального числа самок у популяції безпритульних тварин. За таких умов досягається стабілізація чисельності та зменшення популяції, тобто кількість цуценят, що народилися і дожили до статевої зрілості (дорослого стану), або кошенят дорівнюватиме (або менше) кількості дорослих тварин, що загинули чи вибули з групи тварин з інших причин.

Для запобігання другому чиннику (міграції тварин) процес біостерилізації необхідно організовувати таким чином, щоб біостерилізація тварин у районах міста проводилась послідовно на сусідніх ділянках, тобто процес біостерилізації необхідно проводити за спіральними лініями, що розкручуються з умовних центрів у різних районах міста, або по квадратам, на які умовно розділена територія районів.

Після біостерилізації, вакцинації та за умови неможливості адопції за час перебування на Центр Адопції «Надія на Дім», тварини повертаються до ареалу попереднього перебування. Собаки стають епідеміологічно безпечні (щеплені після біостерилізації), створюють значно менше шуму і не дають приплоду. Таким чином, збільшення чисельності тварин не відбувається, і через певний час починається значне природне зменшення їх чисельності.

Задля ліквідації третього чинника необхідно запровадити широкомасштабні інформаційно-просвітницькі заходи та реєстрацію домашніх тварин. Внаслідок запровадження таких методів собаки почнуть зникати з вулиць.

Для того, щоб ліквідувати четвертий чинник, необхідно проводити рейди разом з співробітниками Національної поліції, волонтерами ГО «Надія на дім», представниками інших громадських організацій та представниками Здолбунівської міської ради.

Таким чином, основними шляхами та засобами розв’язання проблеми поводження з котами і собаками та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на території Здолбунівської громади є:

– комплексна взаємодія органів державної влади, місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства та закладів освіти і науки;

– загальноміський облік власницьких та безпритульних тварин;

– регулювання чисельності безпритульних тварин на базі пункту біостерилізації та утримання тварин, який розташований у м. Здолбунів, виключно гуманними методами;

– проведення просвітницької роботи з населенням, в тому числі, щодо гуманного поводження з тваринами (висвітлення зазначених питань у ЗМІ, проведення громадських акцій, випуск листівок та плакатів, розміщення інформації на білбордах);

– підвищення відповідального ставлення власників тварин, особливо тих, що відносяться до потенційно небезпечних, за участю відповідних установ та організацій, які в межах своїх повноважень здійснюють контроль за додержанням законодавства України у сфері виконання Програми та Правил;

– ініціювання внесення змін щодо вдосконалення нормативно-правової бази (в межах компетенції органів місцевого самоврядування) з питань захисту тварин на місцевому рівні;

– врахування основних загальнодержавних нормативно – правових актів, що стосуються державної політики у сфері захисту тварин;

– створення безпечних та комфортних умов і таких, що виключають жорстокість, умов для співіснування людей і тварин.

Забезпечення зменшення кількості конфліктних ситуацій, пов'язаних з тваринами, зменшення випадків нападу та покусів, травмування інших тварин, зменшення кількості безпритульних тварин, формування гуманного ставлення до тварин передбачає здійснення оперативного реагування на звернення, скарги, повідомлення громадян та юридичних осіб про факти порушень Правил, створення відповідної інфраструктури: майданчиків для дресирування, місць та зон для вигулу, поширення інформації для фізичних та юридичних осіб стосовно можливості проведення кремації тварин.

У разі виявлення правопорушень пов'язаних з утриманням тварин та з метою притягнення порушника до відповідальності має бути встановлений власник тварини. Реєстрація та ідентифікація є найбільш ефективним способом визначення ототожнення тварини з її власником.

Програмою передбачається здійснення комплексу заходів, спрямованих на досягнення її мети. Завданнями Програми є:

  1. Розширення потужності КП «Здолбунівське», а саме Центру Адопції «Надія на Дім» та покращення його матеріально-технічної бази:
    – придбання додаткового обладнання;
    – придбання мобільної амбулаторії, автомобіля для вилову собак;
    – облаштування кухні, приміщення для зберігання кормів, організація ізолятору та вольєрів для тварин карантину, післяопераційної, терапії.
    – охоронна та протипожежна сигналізація;
    – закупівля сканерів (2 штук).
  2. Проведення заходів щодо запобігання ситуацій загрози покусів тваринами людини (додаток 3 до Програми).

3 Проведення відлову, біостерилізації, ідентифікації, адопції або повернення безпритульних тварин:

– придбання корму для тварин та їх утримання;

– вилов безпритульних тварин, що знаходяться на території Здолбунівської громади, підбір трупів;

– придбання медикаментів, вакцин, транквілізаторів, дезінфікуючих та інших лікарських препаратів (у тому числі комплексної вакцини);

– ідентифікація тварин (електронний транспондер, бірка, жетон).

4. Проведення пільгової біостерилізації домашніх тварин, що не мають племінної цінності:

– пільгова біостерилізація, безповоротна фінансова допомога (гранти);

5. Підрахунок безпритульних тварин.

6. Створення та ведення Муніципального реєстру тварин Здолбунівської міської територіальної громади.

7. Підвищення кваліфікації співробітників КП «Здолбунівське» та Центру Адопції «Надія на Дім».

8. Проведення безкоштовної ідентифікації та реєстрації собак соціально незахищених верств населення 200 чіпів:

– розробка Порядку безкоштовної реєстрації домашніх тварин для пільгової категорії мешканців Здолбунівської міської територіальної громади;

– проведення безкоштовної ідентифікації та реєстрації собак (до 200 чипів) для соціально незахищених верств населення.

9. Впровадження інформаційної та просвітницької компанії для інформування місцевої громади щодо поводження та гуманного ставлення до тварин:

– проведення навчання виконавчих органів по виконанню Програми та ознайомлення з прийнятою Програмою;

– листівки, інформаційні листи, брошури, білборди на тему реєстрації, біостерилізації домашніх тварин (проведення конкурсів за рахунок грантів);

– робота із засобами масової інформації та інтернет-ресурсами;

– організація роботи з розгляду звернень та скарг громадян, надання консультацій, проведення рейд-перевірок, складення актів щодо порушення правил утримання тварин;

– робота сайту муніципальний реєстр тварин КП «Здолбунівське».

10. Впровадження заходів просвітницької діяльності (тем) в навчальних закладах та закладах культури Здолбунівської міської територіальної громади

– погодження навчальних проектів для загально-освітніх навчальних закладів;

– проведення семінарів з директорами і вчителями шкіл;

– заходи в школах (конкурси малюнку, пісень, віршів), лекції із залученням волонтерів, відвідування Центру Адопції «Надія на Дім».

– розробка планів заходів у дитячих навчальних закладах;

– проведення заходів в бібліотеках.

11. Ліквідація незаконної торгівлі тваринами:

– забезпечення контролю за реєстрацією, ідентифікацією домашніх тварин у Здолбунівської територіальної громади та м. Здолбунів при здійсненні купівлі– продажу на території громади.

12. Внесення змін та доповнень до:

– діючих Правил благоустрою Здолбунівської міської територіальної громади;

13 Затвердження «Правил утримання домашніх собак та котів у Здолбунівській міській територіальній громаді».

Детальний перелік завдань і заходів з реалізації Програми із зазначенням виконавців, орієнтовними обсягами фінансування, термінами виконання, очікуваними результатами наведено у Додатку 3 до Програми.

3. Головний розпорядник коштів.

Головним розпорядником коштів для виконання заходів Програми є Здолбунівська міська рада.

4. Джерело фінансування.

Виконання заходів Програми передбачається за рахунок коштів міського бюджету, за рахунок власних коштів від діяльності КП «Здолбунівське» та ГО «Надія на дім» (реєстрація тварин, ветеринарна діяльність, відлов тварин на замовлення фізичних та юридичних осіб тощо), а також коштів від благодійних фондів, міжнародних організацій та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Обсяги фінансування заходів Програми уточнюються та визначаються щорічно відповідно до можливостей бюджету Здолбунівської міської територіальної громади, прийнятих інвестиційних пропозицій і програм та пропозицій суб’єктів господарювання на відповідний рік.

5. Очікувані результати.

У результаті виконання Програми очікується:

  1. Прийняття Правил утримання домашніх собак та котів у Здолбунівській міській територіальній громаді
  2. Зменшення чисельності безпритульних тварин.
  3. Облаштування Центру адопції безпритульних тварин.
  4. Зменшення покусів мешканців громади, як власницькими, так і безпритульними тваринами.
  5. Купівля мобільної амбулаторії для проведення біостерилізації домашніх тварин та машин для вилову тварин.
  6. Приведення до оптимального штатного розпису підприємства .
  7. Облаштування зон карантину та вольєрів, ізолятору, інфекційного відділення, стерилізаційної на території Центр Адопції «Надія на Дім»
  8. Ліквідація незаконної торгівлі тваринами.
  9. Проведення регулярних спільних рейдів робітників КП «Здолбунівське» та ГО «Надія на дім», представників громадських організацій з працівниками Національної поліції або муніципальними службами, щодо перевірки реєстрації власницьких тварин.
  10. Облік безпритульних та власницьких тварин у муніципальному реєстрі тварин Здолбунівської міської територіальної громади.
  11. Закупка сканерів для ідентифікації власницьких собак під час проведення рейдових перевірок співробітниками органів Національної поліції.
  12. Забезпечення ефективного використання бюджетних коштів на заходи щодо регулювання чисельності безпритульних тварин.

Відповідальним виконавцем Програми є КП «Здолбунівське» Здолбунівської міської ради, як головний розпорядник коштів та відповідальний за їх цільове використання. КП «Здолбунівське» Здолбунівської міської ради забезпечує моніторинг виконання Програми та підготовку звітної та аналітичної інформації.

Здолбунівська міська ради, в межах повноважень та заходів, передбачених Програмою, здійснюють контроль за додержанням правил благоустрою на відповідних територіях та виконанням Правил утримання домашніх тварин у Здолбунівській міській територіальній громади.

Організація і контроль за утриманням і поводженням з домашніми тваринами та заподіяння шкоди як оточуючим, так і самій тварині, притягнення до відповідальності за жорстоке поводження з тваринами покладається на органи національної поліції, що забезпечують правопорядок на території Здолбунівської міської територіальної громади, органи Держпродспоживслужби, спільно з громадським організаціями.

Здолбунівська міська рада сприяє у вирішенні питань забезпечення виконання заходів Програми, здійснює координацію діяльності КП «Здолбунівське», Центру Адопції «Надія на Дім» та основного співвиконавця Програми ГО «Надія на дім» у сфері поводження з домашніми та безпритульними тваринами, контроль за реалізацією заходів Програми.

КП «Здолбунівське» Здолбунівської міської ради разом із основним співвиконавцем Програми ГО «Надія на дім» сприяє проведенню роз’яснювальної роботи серед мешканців міста з метою запобігання появи безпритульних тварин.

Місцеві громадські організації захисту тварин беруть участь у реалізації заходів Програми та контролю за її реалізацією.

Співвиконавці Програми ГО «Надія на дім» звітують перед відповідальним виконавцем КП «Здолбунівське» Здолбунівської міської ради про хід виконання Програми у визначені терміни відповідальним виконавцем Програми, а також щорічно, до 20 січня року наступного за звітним, інформують вказаного відповідального виконавця про результати виконання заходів Програми за весь рік.

Громадські організації, статутною метою діяльності яких є захист тварин, згідно з статті 34 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» мають право брати участь у проведенні державними органами управління у сфері захисту тварин від жорстокого поводження перевірок виконання КП «Здолбунівське» планів і заходів, пов'язаних із захистом тварин від жорстокого поводження та ставити перед відповідними органами державної влади питання про конфіскацію тварин та відповідальність осіб, які їх утримують, відповідно до чинного законодавства, у разі виявлення фактів жорстокого поводження з тваринами

Виконавчі органи міської ради всебічно сприяють фізичним особам та громадським організаціям, метою діяльності яких є захист тварин, в проведенні контролю за ходом виконання цієї Програми.

Контроль за виконанням заходів Програми здійснює Здолбунівська міська рада та профільні постійні комісії ради.

У разі виникнення потреби щодо внесення змін або доповнень до Програми, розробки механізмів вирішення проблемних питань, пов’язаних з реалізацією завдань Програми, виконавець та розробники Програми вживають заходів щодо підготовки відповідних документів та подання їх на затвердження у місячний термін.

Секретар міської ради Валентина КАПІТУЛА

«Додаток 1

до Програми

ПАСПОРТ

місцевої цільової програми регулювання чисельності безпритульних тварин у Здолбунівській міській територіальній громаді на 2025-2027 роки

1.Ініціатор розроблення програмиЗдолбунівська міська рада
2.Розробник програмиВідділ з питань комунального господарства, благоустрою та екології міської ради
3.Співрозробники програми (у разі наявності)
4.Головний розпорядник коштівЗдолбунівська міська рада
5.Відповідальний виконавець програмиКомунальне підприємство «Здолбунівське»
6.Учасники програмиГромадська організація «Надія на дім»
7.Термін реалізації програми2025-2027 роки
8.Етапи виконання програми (для довгострокових програм)2025 – 0,00
2026 – 0,00
2027 – 0,00
9.Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього0,00 грн
у тому числі:
9.1.коштів державного бюджету-
9.2.коштів місцевого бюджету:0,00 грн.
коштів обласного бюджету-
коштів місцевого бюджету-
9.3.коштів інших джерел
10.На виконання завдання Стратегії (номер і назва цілі)Стратегічна ціль 3. Розвиток територій

Секретар міської ради Валентина КАПІТУЛА

Додаток 2

до Програми

Ресурсне забезпечення

місцевої цільової програми регулювання чисельності безпритульних тварин у Здолбунівській міській територіальній громаді на 2025-2027 роки

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програмиЕтапи виконання програмиУсього витрат на виконання програми (грн)
IIIIІІ
2025 рік2026 рік2027 рік
Усього  - - --
державний бюджет
місцевий бюджет, у тому числі:----
  • обласний
бюджет
  • місцевий бюджет
----
Інші бюджети

Секретар міської ради Валентина КАПІТУЛА