ОПИС ДОКУМЕНТУ
Рішення: | Прийнято |
---|---|
Сесія: | LXXI |
Скликання: | VIII |
Вид: | За основу і в цілому |
Номер: | ###### |
Дата реєстрації: | 19.12.2024 |
Проголосовано: | 20.12.2024 09:27:35 |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
23
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
0
- Відсутні
4
ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № ######
ПРОЄКТ
ЗДОЛБУНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІВНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
восьме скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 20 грудня 2024 року №
Про затвердження Програми національно - патріотичного виховання Здолбунівської міської територіальної громади на 2025 - 2027 роки
Керуючись Бюджетним кодексом України, статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розпорядженням Здолбунівського міського голови від 20 листопада 2024 року № 129-рк «Про продовження тимчасового виконання повноважень Здолбунівського міського голови», Здолбунівська міська рада
В И Р І Ш И ЛА:
- Затвердити Програму національно-патріотичного виховання Здолбунівської міської територіальної громади на 2025 - 2027 роки (далі - Програма), що додається.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сосюка Ю.П.
Секретар міської ради Валентина КАПІТУЛА
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення
Здолбунівської міської ради
20.12.2024 № ____
Програма
національно-патріотичного виховання Здолбунівської міської територіальної громади на 2025 – 2027 роки
Загальні положення
Програма національно-патріотичного виховання Здолбунівської міської територіальної громади на 2025 – 2027 роки (далі – Програма) базується на основі принципів національної самобутності, консолідації навколо спільного майбутнього, національної державності українського народу, захисту незалежності, територіальної цілісності України та формування спільних ціннісних орієнтирів через дієву участь у процесі розбудови Української держави.
Програма передбачає забезпечення комплексної системної і цілеспрямованої діяльності органів місцевого самоврядування, громадських організацій, сім’ї, закладів освіти, культури Здолбунівської міської територіальної громади щодо формування високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України.
Виховання почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції є визнаними проблемами загальнодержавного масштабу, а в умовах завершення реформи децентралізації влади вони набувають особливої актуальності й у розвитку громади.
Програма ґрунтується на аналізі стану національно-патріотичного виховання, враховує індикатори ефективності і ціннісні орієнтири, визначені Стратегією національно-патріотичного виховання, затвердженою Указом Президента України від 18 травня 2019 року № 286/2019, враховує комунікаційні цілі Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017 – 2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 21 лютого 2017 року № 43/2017, спирається на Концепцію Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, схвалену розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2020 року № 1233-р, План дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020 – 2025 роки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2020 року № 932, та Державну стратегію регіонального розвитку на 2021 – 2027 роки, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2020 року № 695, враховує засади державної політики щодо відновлення, збереження та вшанування національної пам’яті про боротьбу та борців за незалежність України у XX столітті, визначені Законами України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті», «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху», Постановою Верховної Ради України від 12 травня 2015 року № 373-VIII «Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді».
Програма визначає головну мету, завдання, напрями та основну концепцію національно-патріотичного виховання, конкретизує шляхи, механізми та перелік основних заходів з реалізації стратегічних завдань, їх виконавців, прогнозовані обсяги фінансового забезпечення.
Мета Програми
Метою Програми є удосконалення та розвиток цілісної загальнодержавної політики національно-патріотичного виховання на території громади шляхом формування та утвердження української національної громадянської ідентичності на основі єдиних суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність) і загальнолюдських цінностей, принципів любові і гордості за власну державу, її історію, мову, здобутки та досягнення у сфері культури, економіки, науки, спорту, дієве сприяння органам державної влади та органам місцевого самоврядування в захисті і охороні національної державності українського народу, готовність до захисту державної незалежності і територіальної цілісності України, зокрема українського кордону, усвідомлення громадянського обов’язку із розвитку успішної країни і територіальної громади та забезпечення власного благополуччя в ній.
Шляхи і способи реалізації Програми та строки її виконання
Формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості має здійснюватися на прикладах героїчної боротьби українського народу за утвердження суверенітету власної держави, ідеалів свободи, соборності, успадкованих, зокрема, від княжої доби, українських козаків, Українських Січових Стрільців, армій Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, учасників антибільшовицьких селянських повстань, загонів Карпатської Січі, Поліської Січі, Української повстанської армії, українців-повстанців у сталінських концтаборах, учасників дисидентського руху та руху за відновлення незалежності України кінця
1980-х – початку 1990-х років. Також національно-патріотичне виховання має здійснюватися на прикладах мужності та героїзму учасників революційних подій в Україні 2004, 2013 – 2014 років, Героїв Небесної Сотні, Збройних Сил України, учасників антитерористичної операції та операції Об'єднаних сил у Донецькій та Луганській областях, спротиву окупації та анексії Автономної Республіки Крим Російською Федерацією. Урахування значущої ролі товариства «Просвіта» як загальнонаціональної організації.
У національно-патріотичному вихованні важливо використати й виховний потенціал, пов’язаний із героїзмом українців, які боролися в арміях держав-учасниць антигітлерівської коаліції, рухах опору нацистській Німеччині та її союзникам під час Другої світової війни 1939 – 1945 років, зокрема у Війську Польському у 1939 році під час нападу на наш край нацистських і російсько-радянських загарбників, учасників міжнародних операцій з підтримки миру і безпеки.
Важливим чинником національно-патріотичного виховання є шанобливе ставлення до пам’яті про жертв комуністичного та інших тоталітарних режимів в Україні, зокрема пацифікації під час окупації Полісся Другою Річчю посполитою, жертв Голодомору, Голокосту, українців, які загинули внаслідок польсько-українського конфлікту в роки Другої світової війни на території громади, політичних репресій і депортацій в період російсько-радянської окупації України.
Водночас важливою складовою національно-патріотичного виховання є поширення інформації про досягнення наших співвітчизників та їх внесок у скарбницю світової цивілізації, зокрема у сферах освіти, науки, культури, мистецтва, спорту, бізнесу та економіки, висвітлення внеску представників корінних народів та національних меншин України та громадян інших держав у боротьбу за державну незалежність і територіальну цілісність України, процес її державотворення, національну наукову, духовно-культурну спадщину.
В основу системи національно-патріотичного виховання покладено ідеї зміцнення української державності як консолідуючого чинника розвитку суспільства, формування патріотизму та утвердження національних цінностей.
Програма передбачає концентрацію зусиль за такими пріоритетами:
Пріоритет 1. Формування української національної громадянської ідентичності – здійснення заходів, спрямованих на впровадження та утвердження суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність), розвитку національної громадянської ідентичності населення України.
Пріоритет 2. Військово-патріотичне виховання – здійснення заходів, спрямованих на формування у громадян готовності до захисту України, громадського сприяння безпеці та обороні України та підвищення престижу військової і спеціальної державної служби, вшанування пам’яті захисників України.
Пріоритет 3. Підтримка та співпраця органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства щодо національно-патріотичного виховання.
Заходи з реалізації Програми національно-патріотичного виховання Здолбунівської міської територіальної громади на 2025 –
2027 роки наведено в додатку до Програми.
Очікувані результати
Виконання Програми дасть змогу:
- Збільшити рівень охоплення населення громади заходами (проєктами), які формують українську громадянську ідентичність на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність).
- Збільшити відвідуваність закладів, що популяризують культурні та національно-мистецькі традиції українського народу, а також експозицій музеїв, присвячених національно-визвольній боротьбі за незалежність і територіальну цілісність України.
- Підвищити серед дітей та молоді рівень знань про видатних особистостей українського державотворення, визначних українських учених, педагогів, спортсменів, військових, підприємців, провідних діячів культури, мистецтв, а також духовних провідників українського народу.
- Стимулювати активну діяльність українських молодіжних громадських об’єднань, що заборонялись і переслідувались окупаційними, зокрема нацистським та радянським режимами, в тому числі українського пластового руху (Пласт), Спілки української молоді, що збереглися в закордонних українців та відновили свою діяльність в Україні із здобуттям незалежності.
- Збільшити обсяги передплати та розповсюдження україномовних (насамперед дитячих і молодіжних) друкованих видань національно-патріотичного спрямування.
- Збільшити кількість громадян, зокрема, дітей і молоді, які пишаються своїм українським походженням, громадянством.
7.Збільшити кількість та якість культурних продуктів, спрямованих на національно-патріотичне виховання.
8.Збільшити кількість і якість соціальної реклами з питань популяризації національно-патріотичного виховання, патріотичних соціокультурних цінностей.
9.Забезпечити проведення конкурсів з національно-патріотичного виховання.
10.Забезпечити збільшення кількості підготовлених фахівців національно-патріотичного виховання та розвиток системи підготовки активістів, волонтерів, що займаються питаннями національно-патріотичного виховання.
11.Збільшити кількість проведених зустрічей дітей і молоді з борцями за незалежність України у XX столітті, ветеранами та учасниками антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил у Донецькій та Луганській областях.
12.Збільшити чисельність молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.
13.Збільшити кількість заходів із вшанування героїв боротьби українського народу за незалежність і територіальну цілісність України.
Секретар міської ради Валентина КАПІТУЛА
Додаток 1
до Програми
ПАСПОРТ
Програми національно-патріотичного виховання
Здолбунівської міської територіальної громади на 2025-2027 роки
1. | Ініціатор розроблення програми | Управління з гуманітарних питань Здолбунівської міської ради |
2. | Розробник програми | Управління з гуманітарних питань Здолбунівської міської ради |
3. | Співрозробники програми (у разі наявності) | - |
4. | Головний розпорядник коштів | Управління з гуманітарних питань Здолбунівської міської ради |
5. | Відповідальний виконавець програми | Управління з гуманітарних питань Здолбунівської міської ради, заклади освіти, культури |
6. | Учасники програми | Заклади освіти, культури, громадськість, органи місцевого самоврядування, сім’ї |
7. | Термін реалізації програми, роки | 2025 – 2027 |
8. | Етапи виконання програми (для довгострокових програм), грн. | 2025 – 0 2026 – 0 2027 – 0 |
9. | Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього грн. | 0 |
у тому числі: | ||
9.1. | коштів державного бюджету | - |
9.2. | коштів місцевого бюджету, всього: | 0 |
коштів обласного бюджету | - | |
коштів місцевого бюджету | 0 | |
9.3. | коштів інших джерел | - |
10. | На виконання завдання Стратегії (номер і назва цілі) | Стратегічна ціль 2. Покращення якості життя та розвиток людського капіталу. Оперативна ціль 2.3. Стимулювання соціальної інтеграції, громадської активності, волонтерства та відповідальності. Завдання 2.3.3. Патріотичне, духовне виховання дітей та молоді, підтримка молодих талантів |
Секретар міської ради Валентина КАПІТУЛА
Додаток 2 до Програми |
Ресурсне забезпечення Програми національно-патріотичного виховання
Здолбунівської міської територіальної громади на 2025-2027 роки
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми | Етапи виконання програми | Усього витрат на виконання програми (грн) | ||
I | II | IІІ | ||
2025 рік | 2026 pік | 2027 рік | ||
Усього | 0 | 0 | 0 | 0 |
державний бюджет | - | - | - | - |
місцевий бюджет, у тому числі: | ||||
| - | - | - | - |
| 0 | 0 | 0 | 0 |
Інші бюджети | - | - | - | - |
Секретар міської ради Валентина КАПІТУЛА